Kiss Tibor Noé Pécsen lehet önmaga // Vaktérkép

Képzeljünk el egy országot, ahol az olvasás iránytű. Másfélmillió oldal Magyarországon, amit most írók mutatnak meg nekünk. Városok, folyók, tavak, erdők, amiket történetek alakítanak. Autózás és irodalom, ez a Vaktérkép.

vl | 2020. október 05. |

2020 nem valószínű, hogy sokak kedvenc éve lesz, viszont az biztos, hogy soha ennyi új tapasztalatot nem gyűjtöttünk. Ezek közül néhány kifejezetten jó volt, például jobb kenyeret eszünk és hajlékonyabbak vagyunk, de a legjobb, hogy sokkal nyitottabban álltunk a belföldi utazáshoz.

A nyáron Volvóba szálltunk, hogy újra felfedezzük Magyarországot: jártunk a Balatonon, Szegeden, Pécsen, a Dunakanyarban és Debrecenben is. Az olvasás volt az iránytűnk, írók mutatták meg, hol élnek, milyen hatással van rájuk a környezet. Sorozatunk rendhagyó irodalmi bédekker lett. A Vaktérkép címmel most induló videosorozatunkban kiterítettük a térképet magunk elé, hogy izgalmas történeteket és helyeket mutassunk.

  1. Az első rész vendége Boldizsár Ildikó író és mesekutató, valamint Kiss Noémi, a Balaton című novelláskötet írója (itt lehet beleolvasni).
  2. A második részben Péterfy Gergely és Szálinger Balázs mesélt a Dunakanyarról, a Duna nevű őslényről. 
  3. A harmadik részben Bíró-Balogh Tamás és Szilasi László a szegedi árvíz és Trianon hatásáról beszélt.
  4. A negyedik részben Keczár Mariann irodalomtörténész mutatta meg, milyen Szabó Magda Debrecenje.

A videosorozat támogatója a Volvo Autó Hungária - Egy történet bárhova elvisz. Az irodalom az iránytű, a Volvo a társ az utazásban.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Szabó Magda: Néztük egymást, én és a város - Vaktérkép // Debrecen

Szabó Magda történeteivel átírta Debrecent. A Vaktérkép különleges városi sétával jelentkezik.

...

Szegedet két nagy katasztrófa alakította - Vaktérkép // Szeged

A nagy árvíz és Trianon nélkül Szeged nem ilyen lenne. Radnóti megijedt a rekonstrukciós várostól. Vaktérkép Bíró-Balogh Tamással és Szilasi Lászlóval.

...

A Duna őslény, istenség - Vaktérkép // Dunakanyar

Képzeljünk el egy országot, ahol az olvasás iránytű. Péterfy Gergely és Szálinger Balázs a Dunakanyart mutatja be. Autózás és irodalom, ez a Vaktérkép.

...

Társadalmi tabu még, ha valaki szingli? És mennyire botrányos az Onlyfans? Kibeszélő!

...

Biró Zsombor Aurél: Jól színlelem az érzelmi nyitottságot // Alkotótárs podcast I.

...

„Ne várj 60 éves korodig, hogy szépnek lásd magad” – Puskás Ágotával a mentális egészség fontosságáról

Olvass!
...

„Ha szeretsz valakit, az mióta jelenti, hogy sohasem akarnád megölni?" - Olvass bele Helen Garner valós tragédiát feldolgozó regényébe!

Három gyerek váratlanul meghal az apa hibájából, utóbbi mégis megússza egy karcolás nélkül. Gyilkosság vagy tragéida történt? Olvass bele!

...

A kizsákmányoló munka és a gyász fogsága között csak a szerelem mutat kiutat - Olvass bele Tessa Bickers regényébe!

A fojtogató gyászból olykor egy jó könyv és a szerelem segít kilábalni. Olvass bele!

...

Létezik egy könyvesbolt, ahol megtalálhatod azt a könyvet, amire épp a legnagyobb szükséged van

Olvass bele A Pénteki Pavilon könyvesbolt című kötetbe!

Polc

Milyen egy magyar arisztokrata család hanyatlása egy fiatal svájci író szemével? - Nelio Biedermann sikerkönyvéről

...

Ha ezt olvasod, már késő, a remény helyett csak megtorlás maradt – Fehér Renátó regényéről

...

Száz év háború és béke: Terék Anna családregénye visszaadja a szavak súlyát

...

Lehetek-e idegen a saját életemben? – Krusovszky Dénes hősei a bizonytalan valósággal küzdenek

...
A hét könyve
Kritika
Megölnéd a szomszéd nénit egy nagyobb lakásért? - Fehér Gáspár regényéről
Nelio Biedermann, a Lázár szerzője: Nagyon szomorú lennék, ha a könyv éppen Magyarországon nem tetszene az olvasóknak

Nelio Biedermann, a Lázár szerzője: Nagyon szomorú lennék, ha a könyv éppen Magyarországon nem tetszene az olvasóknak

Már gyerekkorában tudta, hogy a családja története meseszerű.