Szabó Magda: Néztük egymást, én és a város - Vaktérkép // Debrecen

Szabó Magda: Néztük egymást, én és a város - Vaktérkép // Debrecen

Képzeljünk el egy országot, ahol az olvasás iránytű. Másfélmillió oldal Magyarországon, amit most írók mutatnak meg nekünk. Városok, folyók, tavak, erdők, amiket történetek alakítanak. Autózás és irodalom, ez a Vaktérkép.

vl | 2020. szeptember 28. |

2020 nem valószínű, hogy sokak kedvenc éve lesz, viszont az biztos, hogy soha ennyi új tapasztalatot nem gyűjtöttünk. Ezek közül néhány kifejezetten jó volt, például jobb kenyeret eszünk és hajlékonyabbak vagyunk, de a legjobb, hogy sokkal nyitottabban álltunk a belföldi utazáshoz.

A nyáron Volvóba szálltunk, hogy újra felfedezzük Magyarországot: jártunk a Balatonon, Szegeden, Pécsen, a Dunakanyarban és Debrecenben is. Az olvasás volt az iránytűnk, írók mutatták meg, hol élnek, milyen hatással van rájuk a környezet. Sorozatunk rendhagyó irodalmi bédekker lett. A Vaktérkép címmel most induló videosorozatunkban kiterítettük a térképet magunk elé, hogy izgalmas történeteket és helyeket mutassunk.

  1. Az első rész vendége Boldizsár Ildikó író és mesekutató, valamint Kiss Noémi, a Balaton című novelláskötet írója (itt lehet beleolvasni).
  2. A második részben Péterfy Gergely és Szálinger Balázs mesélt a Dunakanyarról, a Duna nevű őslényről. 
  3. A harmadik részben Bíró-Balogh Tamás és Szilasi László a szegedi árvíz és Trianon hatásáról beszélt

A videosorozat támogatója a Volvo Autó Hungária - Egy történet bárhova elvisz. Az irodalom az iránytű, a Volvo a társ az utazásban.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Szegedet két nagy katasztrófa alakította - Vaktérkép // Szeged

A nagy árvíz és Trianon nélkül Szeged nem ilyen lenne. Radnóti megijedt a rekonstrukciós várostól. Vaktérkép Bíró-Balogh Tamással és Szilasi Lászlóval.

...

A Duna őslény, istenség - Vaktérkép // Dunakanyar

Képzeljünk el egy országot, ahol az olvasás iránytű. Péterfy Gergely és Szálinger Balázs a Dunakanyart mutatja be. Autózás és irodalom, ez a Vaktérkép.

...

Óriások, egy szerelem és a német nudisták - Vaktérkép // Balaton

Képzeljünk el egy országot, ahol az olvasás iránytű. Másfélmillió oldal Magyarországon, amit most írók mutatnak meg nekünk. Városok, folyók, tavak, erdők, amiket történetek alakítanak. Autózás és irodalom, ez a Vaktérkép.

A hét könyve
Kritika
A bálnák énekelnek, a nők hallgatnak Jodi Picoult első regényében
Spiró György 80 éves – „Engem a történelem sose érdekelt”

Spiró György 80 éves – „Engem a történelem sose érdekelt”

„A valóság utoléri az irodalmat” – hangzott el a 80 éves Spiró György estjén a Müpában. 8 érdekességet hoztunk.

Hírek
...

Moskát Anita rangos brit science fiction-díjat nyert

...

„Irdatlan állapotok vannak” – itt a Bödőcs-regényből készült animáció előzetese!

...

Már nem titok: Udvaros Dorottya színésznőről ír könyvet Nyáry Krisztián

...

Olvass Esterházy otthonában a szerző születésnapja alkalmából!

...

Ekkor temetik Nádasdy Ádámot

...

Radnóti Zsuzsa nevét viseli ezentúl a Kortárs Magyar Dráma-díj

Kiemeltek
...

P. Szathmáry István: A scrum master látogatása

Nemcsak téged, hanem az egész vidéket zavarba hozza ez a furcsa kifejezés. P. Szathmáry István tárcája.

...

Csukás Istvánnal megőrizhetjük magunkban a játékos embert, az örök gyereket

A 90 éve született Csukás István költőre, legendás meseíróra emlékezünk. 

...

Dr. Benkovics Júlia: Hallgatom a szülőszobáról kiszűrődő szívhangot

Hogyan lehet bírni, ha egyszerre orvos és anya is valaki? Dr. Benkovics Júlia írásából kiderül.