Kutyák és metálsztár-memoár: 5 új non-fiction könyv, amit szerintünk olvass el

Kutyák és metálsztár-memoár: 5 új non-fiction könyv, amit szerintünk olvass el

Hogyha nem fikcióban, hanem a valóságban merülnél el egy könyv lapjain a nyári hőségben, öt olvasmányt ajánlunk, amivel szerintünk nem fogsz mellé. Kutyagazdik és a klímaváltozás miatt aggódók számára is készültünk tippekkel!

ta | 2025. június 20. |

Serj Tankian, a System of a Down metálzenekar énekese memoárszerű könyvet írt, Csányi Vilmos előszavával megjelent egy fontos kézikönyv a kutyagazdiknak és a klímaválságról is olvashatunk aktuális és közérthető állításokat egy magyar szerző tollából. 5 új non-fiction könyvet gyűjtöttünk.

Bart István: Napozószékek a Titanicon

bart istván
Napozószékek a Titanicon - A klímaválságról magyar szemmel
Park Kiadó, 2025, 443 oldal

Neked is eleged van már a Föld végét megjósoló szenzációhajhász hírekből, olykor álhírekből? Nem tudod követni, mi igaz a riogatásból és mi nem? Bart István klímapolitikai szakértő hiteles tényekre alapozva meséli el, mekkora a baj, és kinek mit érdemes tenni, hogy még időben változtassunk az aggasztó tendenciákon.

Segít eligazodni a káoszban, kiszűrni a félrevezető narratívákat, sőt új motivációt adhat azoknak is, akik eddig tehetetlennek érezték magukat”

– írta a könyvről Ürge-Vorsatz Diána, a CEU professzora.

Christopher Clarey: A harcos – Rafael Nadal géniusza

Christopher Clarey
A harcos - Rafael Nadal géniusza
21. Század Kiadó, 2025, 400 oldal, Ford. Novák Gábor

Roger Federer után most Rafael Nadal teniszcsillagról írt könyvet Christopher Clarey New Yort Times bestseller szerző. A képmelléklettel megjelent könyv bemutatja a 22-szeres Grand Slam győztes és olimpiai aranyérmes sportoló sikerhez vezető útját. A szerző hosszú éveken át készített interjúkat a spanyol sportolóval és riválisaival is.

A harcos több mint egy teniszről szóló könyv, igazi lecke az állhatatosságról, amiből leszűrhetjük, hogyan állt Nadal a versenyzéshez.

Gladys Mcgarey: A jól megélt élet

Gladys Mcgarey
A jól megélt élet
Kulcslyuk Kiadó, 2025, 267 oldal, Ford. Bakonyi-Tánczos Vera

Ha érdekel a holisztikus orvoslás, foglalkoztat a test és lélek kapcsolata, együtthatása, akkor Glady Mcgarey könyve neked jó választás.

A tavaly, 103 éves korában elhunyt orvosnőt a holisztikus orvoslás anyjaként szoktak emlegetni: embersége és derűje életörömöt ébreszt az olvasóban, gyakorlati tanácsaival utat mutat a gyógyuláshoz és a teljes élethez. A szerző megismerteti a könyvben a boldogság és a minden korban megtapasztalható egészség hat titkát.

„Imádni fogod ezeket a történeteket, megtanulod, hogyan tiszteld az egészségedet és a testedet – és a végén sokkal jobban fogod szeretni az életedet. (…) Ez a könyv egyike azoknak a ritka kincseknek, amelyek egyszerre tanítanak és inspirálnak” – hangzik Edith Eva Eger ajánlása.

Serj Tankian: Down With The System

serj tankian
Down With The System
Cser Kiadó, 2025, 331 oldal, Ford. Draveczyk-Ury Ádám

A System of a Down zenéjére nőttél fel, vagy máig szívesen hallgatod őket? Az örmény-amerikai metálbanda a kilencvenes években robbant be a zenei életbe. Az elsőre nem közönségbarát zene hiába áll vad és agresszív metálriffekből, hörgésekből és tempóváltogatós ritmusokból, az emberek imádták, listavezetők voltak, és a zenekar újrafogalmazta, hogy a rocksztárok miről beszélhetnek, és miről nem.

Serj Tankian memoárszerű kötete sokkal több, mint rock 'n' roll mese: egy bevándorló története és egy aktivista ébredése is benne van.

Udvarhelyi-Tóth Kata, Csörgő Balázs: Értsd a kutyád!

udvarhelyi-tóth kata, csörgő balázs
Értsd a kutyád!
Inda Press, 2025, 184 oldal

Ha egy kutyákról szóló könyvhöz Csányi Vilmos ír ajánlást, arra érdesem odafigyelni.

Ezt a kitűnő könyvet minden kutyatulajdonosnak el kéne olvasnia, és gyakran belelapoznia”

– fogalmaz róla az ismert etológus.

Udvarhelyi-Tóth Kata biológus és Csörgő Balázs kutyakiképző könyve modern gazdiknak szóló kézikönyv. Nemcsak azt tudjuk meg belőle, hogy hogyan mélyíthetjük el a kapcsolatunkat a kedvenceinkkel, hogyan élhetünk velük boldog és kiegyensúlyozott élet is, hanem olvasmányos formában adagolt fontos tudományos megállapításokat is megtudhatunk belőle.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Gyászfeldolgozás, anyaság és Bill Gates – íme 11 friss non-fiction könyv

Ha a non-fiction könyvek érdekelnek, ezek közül érdemes választanod! 

...

Sally Rooney: Non-fictiont írni olyan, mint a fejfájás

A snooker és az irodalom nem is különbözik annyira egymástól, mint gondolnánk? Sally Rooney vezette le. 

...

Szabadság az ágyban, az agyban és az irodalomban – 7 friss non-fiction könyv

Könyvajánló azoknak, akik egy kis fejtágításra vágynak a sok szépirodalom után.

Hírek
...

Biztos, hogy a férjednek és a gyerekeidnek szentelnéd minden idődet? – Jön a megosztó Yesteryear magyarul

...

Knausgård újabb lebilincselő történettel folytatja a Hajnalcsillag-sorozatot – ez az Arendal

...

Élő számítógépekkel folytatódik Markovics Botond sci-fi sorozata

...

A szökött rabszolga szívszorító története, aki Toni Morrison főhősét ihlette

...

Új kiadásban jelenik meg a Nobel-díjas portugál író regénye

...

Colm Tóibín új regénye Thomas Mann életét dolgozza fel

Kiemeltek
...

Elmesélni azt, amire nincsenek szavak – Miért a világirodalom egyik legfontosabb könyve A Kedves?

Traumák, amiket nem hallgattak meg, és történetek, amiket a nyelv nem tud visszaadni.

...

„Ez mesélés, nem kell eljátszani a karaktereket” – Galambos Péter a hangoskönyvek készítéséről

Galambos Péter színművész mesél az otthoni stúdiómunkáról és a kihívásokról.

...

Ez a könyv megjósolta, hogy mit okoznak a hőhullámok

A Magyarországot sújtó hőség miatt egyre többször jut eszünkbe Kim Stanley Robinson A Jövő Minisztériuma című regénye.

Hatalom, standup, Beck és Grecsó magába néz: ilyen volt a Nyári Margó 1. napja

Hatalom, standup, Beck és Grecsó magába néz: ilyen volt a Nyári Margó 1. napja

Olyan, mintha nyaralnánk, és mégsem.

Szerzőink

chk
chk

„Ez mesélés, nem kell eljátszani a karaktereket” – Galambos Péter a hangoskönyvek készítéséről

Chilembu Krisztina
Chilembu Krisztina

Elmesélni azt, amire nincsenek szavak – Miért a világirodalom egyik legfontosabb könyve A Kedves?

Olvass!
...

Egyetlen pillanat alatt elpusztulnak a felnőttek, a jövő a gyerekekre marad – Olvass bele Cixin Liu legújabb sci-fi regényébe!

Egy távoli csillag felrobban és fényévek alatt a Földet is eléri. De miért éppen a gyerekek élik túl? 

...

Megjelent magyarul a cseh irodalom legendás alkotása – Olvass bele a Saturnin című regénybe!

A szatirikus regény a csehek egyik legnépszerűbb olvasmánya.

...

„Meg van róla győződve, hogy meleg vagyok, ráadásul az erőszakos fajtából” – Olvass bele Biró Kincső új regényébe!

A magány vagy a szerelem erősebb?