A könyvbemutatóra az Átrium Színházban került sor, ahol Boros Krisztina beszélgetett Mérő Verával, az áldozattal, Renner Erikával és a párjával, Balogh Attilával, valamint az áldozat jogi képviselőjével, Gál Andrással. Hat óra előtt pár perccel nagy zsivaj és feszült figyelem volt a színház előterében. A könyv témája rendkívül megterhelő, hiszen a fókuszban az áldozatot ért támadás áll, aki a mai napig testén hordozza sérülése nyomait. A közönség - magamat is beleértve - nem tudta, mire számítson, mennyire lesz nehéz és részletekbe menő a beszélgetés. Miután a bemutató házigazdája, Boros Krisztina a színpadra szólította a vendégeket, és a szerző felolvasott egy részletet a könyvből, megállt a levegő a színházteremben. A szöveg annyira feszes, drámai, ugyanakkor egyszerű és érthető, hogy azonnal beránt, és nem ereszt. Annyit, azt hiszem, elárulhatok, hogy a kötet során újabb és újabb meghökkentő részletekre derül fény, méghozzá nemcsak az olvasó számára: Mérő Vera elmesélte, hogy Erika és Attila még a bemutató előtti napon is újabb részleteket meséltek, amelyeknek - úgy gondolja - mindenképpen helyük lett volna a kötetben.
Mérő Vera ennek kapcsán megerősítette, hogy
a könyvnek lesz folytatása, és azt is elárulta, hogy a második részben több szerep jut majd a bírósági tárgyalások leírásának,
illetve az eset jogi hátterének, sőt azt sem titkolják, hogy szóba került a kötet megfilmesítése is. A beszélgetés során különös figyelem irányult az áldozathibáztatásra, és Balogh Attila hangsúlyozta, hogy nemcsak az áldozatnak kell elfogadnia és megtanulnia, hogy miként tekintsen önmagára, de a környezetében élőknek is komoly feladata van. Azt is kiemelték, hogy sajnos sok esetben a környezet, a család, a barátok nincsenek tisztában azzal, hogy egy áldozat közelében élnek, mert a bántalmazott nem mer, vagy nem akar beszélni sérüléseiről, legyen szó akár verbális, akár fizikai bántalmazásról.
Renner Erika nem győzte hangsúlyozni, hogy az övéhez hasonló brutális támadásokat igenis fel kell vállalni,
még ha elképesztően nehéz is, mert enélkül nem lehet felelősségre vonni az elkövetőt. Sajnos, mint ahogyan azt Mérő Vera és Gál András is többször elmondta, a magyar igazságszolgáltatás sajnos nem elég felkészült az ilyen eseteket illetően és, nem jártak el körültekintően az üggyel kapcsolatban, majd Erika hozzátette, hogy a rendőrségen sem kapott olyan segítséget, mint amire számított volna. Elmesélt egy megdöbbentő esetet egy bizonyos kulccsal kapcsolatban, aminek a története a kötetben is szerepel. Renner Erikának úgy kellett volna egy több mint húsz éve nem látott kulcsot felismernie a rendőrségen bemutatott tárgyi bizonyítékok között, hogy nem foghatta a kezébe, nem vizsgálhatta meg, mindössze egy borítékba kukkantva kellett volna megállapítania, hogy a rég nem látott kulcs, amit egyébként a támadója lopott el tőle évekkel korábban, az övé-e vagy sem. Éppen ezért kiemelték,
mennyire fontos volt Erika esetében a sajtó szerepe, ugyanis úgy gondolják, enélkül nem nyerhette volna meg a pert a támadója ellen.
A bemutató, noha cseppet sem volt szirupos, mégis megríkatta a közönséget. A színpadon ülő, sziklaszilárdnak tűnő Attilát a sírás fojtogatta, miközben felolvasott egy részletet a kötetből, amely a maga egyszerűségével valóban rendkívül megindító volt. Balogh Attila azt is elmesélte, hogy a könyv megírása mindkettőjükre terápiás hatással is volt, ugyanis ahogy egyre többet meséltek Mérő Verának, úgy ürültek és koptak ki belőlük az emlékek. Ez persze nem azt jelenti, hogy képesek elfelejteni a borzalmas élményeket, de mindenképp könnyít rajtuk.
Boros Krisztina arra is kíváncsi volt, hogy mit kérdeznek a legtöbben Renner Erikától a támadása óta, mire ironikus humorral azt felelte, hogy nem tud mit kezdeni azzal a kérdéssel, amikor valaki arra kíváncsi, hogy mit mondana az elkövetőjének, ha a szemébe nézne. Erika teljes őszinteséggel jelentette ki, hogy semmi mondanivalója nincs Bene Krisztiánnak, és elfelejteni sem lehet azt, ami vele történt, hiszen még mindig hátra vannak bizonyos műtétek, amelyek ugyan már csak szépészeti beavatkozások, de örökké a testén hordozza majd a támadás nyomait.
Minden megvásárolt kötet árának 10%-ával a Nem tehetsz róla, tehetsz ellene Alapítványt támogathatjuk.