Gabriel García Márquez klasszikusából készít adaptációt a Netflix. A feldolgozás egyik izgalmas aspektusa, hogy Márquez fiainak közreműködésével készül, Rodrigo García és Gonzalo García Barcha az executive producerek. A Buendía család történetéből José Rivera, Natalia Santa, Camila Brugés és Albatros González írt forgatókönyvet. Az első évadot Alex García López (The Witcher) és Laura Mora (Killing Jesus) rendezi. Ez lesz az első alkalom, hogy filmes adaptáció készül az 1967-ben publikált műből.
A Netflix a napokban egy beharangozót is megosztott a sorozathoz, amelyben már felsejlik Macondo:
Rodrigo García korábban azt nyilatkozta, apja nagyon sok ajánlatot kapott az évek során a könyv filmes adaptációjára. Gabriel García Márqueznek azonban kétségei voltak afelől, hogy a történet megfelelőképpen bemutatható egyetlen - vagy akár két - filmben. Emellett Márquez ragaszkodott ahhoz is, hogy a spanyol nyelven szóljon a történet, így sok ajánlat nem is jöhetett szóba. A történet most éppen ezért sorozat formájában, spanyol nyelven fog életre kelni.
Rodrigo García szüleiről írt könyvéről itt olvashattok:
Válhat egy író haldoklása nemzetközi közüggyé? Egyáltalán hol húzódik a magán- és nyilvános szféra határa? Lehet méltó módon írni egy rokon utolsó napjairól csupán azért, mert híres? Rodrigo García rendező és forgatókönyvíró megejtően személyes és letisztult memoárban mesél szülei haláláról, elengedésről, gyászról és szeretetről. A Búcsú Gabótól és Mercedestől szembenézés a Nobel-díjas apa, Gabriel García Márquez örökségével, és egy ennyire intim időszakon keresztül bepillantást enged abba is, kik voltak ők családként. Ez a hét könyve.
Márquez születésének 95. évfordulóján így írtunk életművének hatásáról:
95 éve ezen a napon született Gabriel García Márquez Nobel-díjas író, újságíró, politikai aktivista. Könyvei Kolumbia leghíresebb kulturális exportcikkei mind a mai napig. Élete és munkássága évtizedek óta rengeteg olvasót vonzanak, könyvei számos szerzőt inspiráltak világszerte - a magyarok közül Vámos Miklós könyvet is írt Márkez meg én címmel (és korábbi interjúnkban is mesélt az életműhöz való viszonyáról), de például Szűcs Péter Dharma című regényének bemutatóján is szóba került a kolumbiai író, pontosabban a Szerelem kolera idején című regénye - amelyet amúgy mi is újraolvastunk a koronavírus-járvány alatt. Mindenkinek mást kínál Márquez, az évforduló pedig jó alkalmat adott arra, hogy felelevenítsük saját irodalmi Márquez-élményeinket.