Táncszínházi előadás lesz a Polaroidokból

Táncszínházi előadás lesz a Polaroidokból

ro | 2021. december 15. |

December 30-án debütál a Trafó Stúdióban a Nem érek rá, lélegzem című produkció, amely Simon Márton Polaroidok című kötete nyomán készült. Az előadás egy különleges táncszínházi kísérlet, amelyben Jurák Bettina táncművész-koreográfus Dobó Enikővel, a Vígszínház színészével együtt működve próbálja meg bebizonyítani, hogy a vers, a zene és a tánc segítségével egy egészen egyedi produkció is létrehozható. Simon Márton második verseskötete, a Polaroidok 2013-ban került a boltokba, hamar szuper népszerű lett, volt olyan versrajongó, aki magára is tetováltatott belőle egy idézetet. 2014-ben a Könyvesen volt egy izgalmas sorozatunk, az U35, abban akkor már szerepelt Simon Márton is:

U35: Simon Márton
Tovább olvasok

A Nem érek rá, lélegzem című produkcióból jelenleg két előadást terveznek, a jegyek limitált számban lesznek elérhetőek. Az előadás dramaturgja Tóth Kata, zeneszerzője Hegyi Dóra (OHNODY), jelmeztervezője Kovács Adél, fénytervezője Pete Orsolya.

Forrás: Deszkavízió

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Tényleg Valentin-nap miatt vásárolják a Polaroidokat?

...

Simon Márton: Senkivel nem beszélünk egy nyelvet, bár nagyon próbálkozunk

Negyedik, valószínűleg eddigi legszemélyesebb kötete jelent meg ma Simon Márton költőnek Éjszaka a konyhában veled akartam beszélgetni címmel. A történet szerepéről, a megszólalás nehézségeiről, hatásokról is kérdeztük emailen a költőt.

...

Simon Márton: Ha nem megyek ki [Hálózatok Hete]

A Hálózatok Hetére kortárs írókat kértünk fel, hogy írjanak a BarabásiLab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve című kiállításhoz szövegeket. Olvassátok el Simon Márton versét, amelyet a Lungs of New York inspirált!

Kiemeltek
...

„Felhívás terápiára” – Orvos-Tóth Noémi könyvéről ír egy befolyásos brit lap

Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors című könyvét ajánlja a Daily Mail. 

...

Mit olvass a Nyári Margó előtt? 9 kihagyhatatlan kötet

Mutatjuk, milyen szerzőkkel és könyvekkel találkozhatsz a Nyári Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Mario Vargas Llosa utolsó regénye elégikus óda a latin-amerikai népzenéhez

A Csendes forradalom a hét könyve. 

Hírek
...

Észreveszed ezt a fontos részletet Thomas Pynchon új regényének borítóján?

...

A Sárkányok háza 3. évada „totális háborút” ígér

...

Már nem kell sokat várni Ken Follett új regényére

...

Ez a krimi egy olyan labirintusba vezet, ahol az olvasókból gyilkosok lesznek