Shakespeare darabjainak örökérvényű voltát bizonyítja, hogy minden kor és stílus talál bennük valamit, ami hozzá szól, és minden korban és stílusban újra is álmodják őket - az Open Culture pár éve be is mutatott egy online kollekciót, amiben a Cardiffi Egyetem doktori hallgatója, Michael Goodman több mint háromezer Shakespeare-illusztrációt gyűjtött össze az 1800 évek közepéig visszamenőleg.
A 21. században a digitális technológia is belépett a képzőművészet birodalmába. Ebben a cikkünkben írtunk arról, hogyan hódítja meg a mesterséges intelligencia lépésről lépésre az emberi alkotási képesség szegmenseit, hogy hol vannak még a technológiának határai, és hogy mit mond el mindez az emberi kreativitásról.

Michael Goodman pedig egy újabb digitális gyűjteménnyel jelentkezett, ezúttal Paint the Picture to the Word címmel mesterséges intelligenciával készítette el a darabok illusztrációit.
A képekhez a Stable Diffusion nevű mesterséges intelligenciát használta, ami szöveg alapján készít képeket. Ez itt például Lear király:
Az MI Shakespeare-illusztrációinak egy része expresszionista (János király, Julius Caesar), mások sokkal egyértelműbbek, direktebbek (A windsori víg nők).
A teljes gyűjteményt megtalálod itt.