A sokoldalú médiaszemélyiség keddi Facebook-bejegyzésében a következőket írja legújabb könyve sikeréről: „A Metafizika könyvem forgalma minden előzetes elképzelést felülmúl: csekélynek nem mondható ára ellenére jelenleg a Libri és a Bookline sikerlistájának egyaránt az élén áll”. A könyvért valóban elég sokat kell fizetni, eredeti ára csaknem 15 ezer forint (ennél valamivel olcsóbban is hozzá lehet jutni az online könyvkereskedőktől), valószínűleg azért, mert a Metafizika 452 oldalas könyvmonstrum, mely párnázott, keménytáblás borítót kapott, minden oldalán fekete, élfestett és gazdagon illusztrált – könyvtárgyként is különleges, meghökkentő és nehezen felejthető alkotás.
A szerző a posztban megköszöni az olvasóknak az „elsöprő érdeklődést” és a kötetet élete „legnagyobb szabású szellemi vállalkozásának” nevezi.
A könyv jelenleg vezeti a Bookline sikerlistáját (Frei Tamás hihetetlenül népszerű, Puccs Moszkvában című könyvét taszította le az első helyről), a Libri sikerlistáján úgyszintén a legelső, de a Líra online toplistáján is a tizennegyedik.
A könyv címével és külalakjával is azt jelzi, hogy monumentális, filozófiai jellegű munkának szánták, olyan alkotásnak, mely ontológiai igénnyel kutat olyan dolgok után, melyek érzékszerveinkkel és a hétköznapi valóságunkból felfoghatatlannak látszanak.
A könyvről a kiadó a következőket írja: „A Metafizika című könyv szerkezete azon az ismereten alapul, hogy a transzcendensre vonatkozó tudás nem lineárisan, hanem koncentrikusan épül fel. A szerző a magyar ábécé huszonkét betűjével huszonkét fogalmat alkotott, amelyeket ontológiai igénnyel jár körül a kötet huszonkét fejezetében - szándéka az, hogy az így leírt huszonkét kör együtt akkora síkot fedjen le, ami átfogó képet ad a valóság és az igazság viszonyáról. Az ábécé betűinek és a tarot nagy arkánumának számbeli egyezésére alapozva a szerző a fejezetek címei és a nagy arkánum huszonkét lapjának archetípusai közt analógiás párokat alkotott, így a huszonkét fejezet szövegét vizuálisan azokhoz tartozó képzőművészeti alkotások egészítik ki, és helyezik tágabb összefüggésbe. Puzsér Róbert Metafizikája az agy mindkét féltekével kommunikáló meditációs objektum, ami összművészeti igénnyel kalauzolja az olvasót a megismerés szellemi ösvényén.”
Nyitókép: Wikipédia