A Stranger Things színésznője regényíróként debütál

A Stranger Things színésznője regényíróként debütál

Várhatóan szeptemberben jelenik meg Millie Bobby Brown első regénye, a Nineteen Steps. A cselekményt saját családjának története inspirálta.

ro | 2023. március 28. |

A Stranger Things és az Enola Holmes 19 éves színésznője, Millie Bobby Brown ősszel regényíróként lép a nyilvánosság elé: a tervek szerint akkor jelenik meg Nineteen Steps című történelmi regénye, amelyet Ruth nevű nagymamája inspirált. A nagymama a második világháború alatt túlélte a Bethnal Green metróállomás katasztrófáját: az emberek a londoni légiriadó miatt gyülekeztek a menedékként is szolgáló állomáson, a tömegben viszont pánik tört ki, és 173-an, főként nők és gyerekek, életüket veszítették.

Millie Bobby Brown azt mondta, hogy könyvét nagyon személyesnek tartja és közel áll a szívéhez, hiszen úgy nőtt fel, hogy a nagymamája háborús történeteit hallgatta. "Megtiszteltetés számomra, hogy életben tarthatom a történetét" - mondta a színésznő.

A regény főhőse a 18 éves Nellie Morris, aki a második világháború idején Bethnal Greenben él a családjával. Szerelmes lesz egy közelben állomásozó amerikai pilótába, boldogsága viszont csak rövid életű lesz, egy légitámadás során ugyanis tragikus baleset történik, és ahogy a végzetes éjszakával kapcsolatos titkok és igazságok napvilágra derülnek, fennáll a veszélye, hogy Nellie és a hozzá legközelebb állók egyre távolabb kerülnek egymástól.

Nem Millie Bobby Brown az első hollywoodi híresség, aki írni kezdett, hiszen korábban olyan színészek is adtak ki regényeket, mint David Duchovny és Ethan Hawke.

Forrás: The Hollywood Reporter

Kapcsolódó cikkek
...
Podcast

Hollywood legendagyártó gépezete Lugosi Bélát sem kímélte

Lugosi Béláról írt regényes életrajzot Gyurkovics Tamás, a kötet bemutatója a 2022-es őszi Margón volt. A beszélgetést most teljes egészében meghallgathatod.

...
Szórakozás

Így darálta be Marilyn Monroe-t Hollywood - Itt a Blonde első teasere

Szeptemberben mutatja be a Netflix a Blonde című filmet, amelynek megérkezett az első teasere. A Joyce Carol Oates regényét feldolgozó film Marilyn Monroe belső vívódásait állítja fókuszba.

...
Kritika

Tarantino Hollywood-regénye nem utánlövés, hanem egy végigpofázott szerelmeslevél a filmhez

Nem is Tarantino lenne, ha nem csavart volna ezen is egyet: a Volt egyszer egy Hollywood csak hellyel-közzel kapcsolódik a filmhez, ehelyett önálló műként mesél egy hollywoodi korszakváltásról. Lendületes, menő, agresszív, stílusos és lírai egyszerre, ez a hét könyve.

Még több olvasnivaló
...
Nagy

A Dreherek sikertörténetét csak az államosítás tudta megakasztani

A Dreher bejáratott márkanév Magyarországon, a mögötte meghúzódó család- és cégtörténet pedig legalább annyira színes, szerteágazó és fordulatokkal teli, mint az elmúlt durván kétszáz év magyar történelme. Iglódi Csaba első regénye, a Dreher-szimfónia négy tételben meséli el az egymást követő generációk felemelkedését.

...
Nagy

Gurubi Ágnes: Kőr Dáma

Gurubi Ágnes a Szív utca című regényével 2021-ben a top3-ban végzett a legjobb első prózakötetesnek járó Margó-díjért folyó versenyben. Volt értelme megőrülni című tárcasorozatának ez a harmadik része.

...
Kritika

Levélfolyamból bontakozik ki a Kner család megrázó és felemelő története

A magyar történelem egyik legtragikusabb korszaka elevenedik meg a Magvetőnél megjelent könyv lapjain, és a családregényszerű szövetet kirajzoló epizódok arról győznek meg, hogy kivételes szellemi és érzelmi kohézió fogta össze a Kner család egymást követő nemzedékeit.

...
Nagy

Pléh Csaba életútja a soha el nem fogyó kíváncsiság története

 A pszichológus-nyelvész a Magvető Kiadó Tények és tanúk sorozatában most megjelent Árnyak lapjain saját élettörténetét, tudományos pályafutását, és ezen keresztül a korszak pszichológiai és a nyelvészeti tudományos világát is bemutatja, miközben annak kiemelkedő alakjairól (munkatársairól, barátairól) is portrékat rajzol.

...
Nagy

Pam Jenoff a Covid alatt értette meg, hogyan változhat meg radikálisan az élet egy másodperc alatt

Pam Jenoff a kilencvenes évek közepén Krakkóban kezdett el dolgozni diplomataként, ahol többek között a holokauszttal kapcsolatos ügyeken, a zsidó tulajdon visszaállításán dolgozott. Szoros kapcsolat alakult ki közte és az idős túlélők között, történelmi fikciós regényeit a tőlük hallott történetek inspirálják. Interjú.

...
Nagy

Behrouz Boochani: Kurd vagyok. Az ellenállás az identitásom része

Behrouz Boochani iráni kurd újságíróként dolgozott, mikor menekülni kényszerült, majd illegális bevándorlóként éveket töltött embertelen körülmények között egy ausztrál börtöntáborban. A Margó előtt beszélgettünk a kurd ellenállásról, az iráni tüntetésekről, a börtöntábor rendszeréről, kontrollról és migrációról is. Interjú.

Polc

Csak a dzsungel van Závada Péter új verseskötetében

...

Alice Munro novelláiban a takaros előkertek mögött mindig ott a titok, a temetetlen múlt

...

Elveszve, mégis megtartva – Tompa Andrea új regényében a történelem fehér foltokkal büntet

...

Az embermentő labdarúgó ‒ dédunokája írt könyvet a válogatott első gólszerzőjéről

...
Hírek
...
Könyvtavasz

Amikor anya és lánya hazatér, a család ősi birtokán egy több száz éve eltűnt telepeskolónia rejtélye is megoldódhat

...
Zöld

A 19. századi dán festők a sörfőzés maradékát használhatták vásznaik alapozására

...
Hírek

Lefagyasztják az olaszországi áradások miatt elázott régi könyveket

...
Hírek

Floridai alsó tagozatosok már nem olvashatják Amanda Gorman versét, a Fehér Ház tiltakozik

...
Könyvtavasz

Mesés versek ringatják álomba a gyerekeket

...
Nagy

Földi Andrea: Az AI segíthet az illusztrálásban, de a kreativitás egy megfoghatatlan és végletekig emberi tulajdonság

...
Hírek

Ők kapták idén a ferencvárosi József Attila Irodalmi Támogatást!

...
Hírek

A Biblia soha nem látott, 1500 éves részletét találták meg

...
Szórakozás

Ismét film készült Amerika egyik legtöbbet kifogásolt kedvencéből