A program célja, hogy a diákok megismerhessék a boszorkányság és a mágia történetét, valamint ezeknek a társadalomra és a tudományokra gyakorolt hatásait világszerte. Az oktatók a történelem, az irodalom, a dráma, a vallás, a filozófia, a régészet és a szociológia területeiről érkeznek, a varázslat szerepét pedig a nyugati és a keleti kultúrában is vizsgálják majd. Az egyetem tájékoztatása szerint ez az egyetlen posztgraduális kurzus az Egyesült Királyságban, ami ennyire széleskörűen fogja össze a különböző tudományterületek eredményeit.
A hallgatók az órákon foglalkoznak majd például
a sárkányok szerepével a nyugati irodalomban és művészetekben, Arthur király legendájával, paleográfiával (az írás történetének tudománya), az iszlám gondolkodással, elméleti és gyakorlati régészettel, illetve a nők középkori ábrázolásával is.
Emily Selove professzor, a program vezetője szerint a mágia és a boszorkányság története érinti a társadalmunk legsürgősebb kérdéseit is: "A dekolonizáció, az alternatív ismeretelméletek feltárása, a feminizmus és a rasszizmusellenesség a program szerves részét képezik."
A program az Arab és Iszlám Tanulmányok Intézetében indul, és Selove szerint alkalmat ad arra, hogy
felülvizsgálják azt a feltételezést, ami szerint a Nyugat a racionalizmus és a tudomány hazája, míg a világ többi része a mágia és a babonák földje.
Az egyetem tájékoztatása szerint a diplomával el lehet majd helyezkedni múzeumokban, könyvtárakban, a könyvkiadásban, a turizmusban, a kulturális örökségvédelemben, valamint az oktatás, a tanácsadás és a mentorálás területein is.
(BBC)