A magyarok legszívesebben a Harry Pottert és az Utas és holdvilágot olvassák

A magyarok legszívesebben a Harry Pottert és az Utas és holdvilágot olvassák

A Libri 2020-as karácsonyi kampányával az olvasóközösségek és az emberi kapcsolatok fontosságára hívta fel a figyelmet. Könyvtérképükre több mint tízezren töltötték fel kedvenc könyveiket, így kiderült, mit olvasnak legszívesebben a magyar olvasók.

Könyves Magazin | 2020. december 16. |

Idén karácsonykor a Libri a könyvek közösségalkotó erejét bemutatva elkészítette Magyarország Könyvtérképét, ahová az olvasók november közepétől tölthették fel azokat a könyveket, amiket a legjobban szerettek, amik a legfontosabb szerepet játszották az életükben. A több mint tízezer olvasó negyvenhatezer könyvéből már látható, mik a magyar olvasók legkedvesebb könyvei.

A Könyvtérkép segítségével ráadásul egy olyan közösségi térben találhatták magukat, ahová kedvenc könyveiket feltöltve felfedezhették azokat az ismeretlen könyvrajongókat is, akikkel hasonló az ízlésük, akiknek ugyanazok a könyvek voltak kedvesek. A böngészés mellett a többi olvasó virtuális könyvespolcán megjelenő könyvekre is rá lehetett keresni, és így megtalálni, hogy kikkel vannak közös könyvélményeink.

A látogatók böngészhetik továbbá a Csillagtérképet is, ahol 57 közéleti személyiség kedvenc olvasmányait ismerhetik meg, mint például Farkasházi Réka, Grecsó Krisztián, Kemény Zsófi, Király Júlia, Szabados Ágnes, Rúzsa Magdolna vagy Vecsei H. Miklós

A november 23-án indult országos kampány segítségével az is kiderült, hogy melyik könyvet tették fel a legtöbben személyes könyvespolcukra, vagyis a program végén fény derült rá, hogy mi Magyarország legkedvesebb olvasmánya. A legaktívabbak a budapesti és Pest megyei olvasók voltak, de sokan töltötték fel könyvespolcukat Csongrád-Csanád megyéből és Győr-Moson-Sopron megyéből is. De nemcsak Magyarországról érkeztek ajánlások a kedvenc könyvekre, több európai országból és Észak-Amerikából is jelentkeztek olvasók a legkedvesebb olvasmányélményeikkel. 

A legkedvesebb könyvek listája így alakult: 

1

J. K. Rowling: Harry Potter-sorozat

2

Szerb Antal: Utas és holdvilág

3

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

4

Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg

5

Delia Owens: Ahol a folyami rákok énekelnek

6

Szabó Magda: Abigél

7

J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura I-III.

8

Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita

9

Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors

10

Szabó Magda: Az ajtó

11

Gabriel García Márquez: Száz év magány

12

Ken Follett: A katedrális

13

Agatha Christie: Tíz kicsi néger

14

Jojo Moyes: Mielőtt megismertelek

15

Michelle Obama: Így lettem

 

Bár a promóció véget ért a Könyvtérkép továbbra is elérhető a Libri oldalán.

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Ferrante kedvencei között magyar könyv is akad

Negyven címet tartalmaz az a lista, melyet Elena Ferrante a kedvenc női szerzői által írt könyvekből állított össze. Az összeállításban vannak 20. századi klasszikusok és kortárs szerzők művei, nem mellesleg pedig egy magyar szerző könyve is.

...
Hírek

A Mester és Margarita az orosz börtönök kedvenc olvasmánya

Bulgakov A Mester és Margarita című regénye a legolvasottabb könyv az orosz őrizetesek körében

...
Hírek

Az Amazon szerint ezek voltak a karanténidőszak kedvencei

Mese, thriller és listakönyv is szerepel azon a 10-es listán, amelyen az Amazon a karantén legnépszerűbb köteteit szedte össze.

Hírek
...
Zöld

Jane Goodall Budapesten is bemutatja A remény könyvét

...
Panodyssey

Szepesi Kornél: Hope [Panodyssey]

...
Alkotótárs

Harmadik alkalommal hirdetik meg a Mastercard® - Alkotótárs irodalmi ösztöndíjprogramot

...
Hírek

Eredeti Kazinczy-kötet került elő egy online aukción

...
Hírek

Tavaly rekord számú könyv eltávolítását kérték az amerikai iskolákból és könyvtárakból

...
Nagy

Ezeket a könyveket olvasd, ha tetszett A páciens!

...
Hírek

A világ legrégebbi héber Bibliáját állítják ki Tel-Avivban

...
Szórakozás

Tolkien, Trianon, Borbély Szilárd, Polcz Alaine [PROGRAMAJÁNLÓ]

...
Nagy

Melyik könyvvel érdemes belépni Sherlock Holmes fiktív univerzumába?

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Fantasztikus írókat adtak a világnak, a britek mégsem falják a könyveket

Az angolok olyan szerzőket adtak a világnak, mint William ShakespeareAgatha Christie, Jane AustenCharles DickensJ. R. R. Tolkien, J.K. Rowling. Ezek alapján joggal hihetnénk, hogy az angolok a világ legnagyobb könyvfogyasztói, de tényleg így van? 

...
Nagy

Gurubi Ágnes: Szauna nap

Gurubi Ágnes a Szív utca című kötetével 2021-ben a top3-ban végzett a legjobb első prózakötetesnek járó Margó-díjért folyó versenyben. Volt értelme megőrülni című tárcasorozata mostantól egy évig olvasható a Könyves Magazinon. Ez az első rész.

...
Panodyssey

Závada Péter: Az új formákról

"A színház az elmúlt kétezerötszáz év során jelentős fejlődésen ment keresztül, és ma már olyan technológiák állnak rendelkezésünkre, melyek még huszonöt évvel ezelőtt sem léteztek. Mégis ahhoz, hogy számomra egy színházi előadás igazán inspiráló legyen, valami újat, eredetit és felforgatót kell mondania néző és színész relációjáról, olyasvalamit, ami mindent más perspektívába helyez." Závada Péter esszésorozata negyedik részében az új színházi formákról értekezik. 

...
Nagy

Nádas és Hajnóczy is magukról, vagyis a világról írnak

Azonosíthatjuk Nádas Pétert a Párhuzamos történetek főszereplőjével? Hajnóczy Péter magáról mintázta volna A halál kilovagolt Perzsiából alkoholista főhősét? Ezeket a kérdéseket boncolgatja a PIM kiállítása, amelyen Barnás Ferenc mondott beszédet.

...
Kritika

Bevezetés a városi magány mesterségébe

Jhumpa Lahiri Amerre járok című kötete pillanatképeket villant fel a városi magány mindennapjairól: a folyamatosan pergő mentális film egy névtelen nagyváros kulisszái között játszódik, hőse és mesélője pedig egy negyvenes nő, egy klasszikus megfigyelő, aki állandó önreflexióban él – sőt, nemcsak egyszerűen létezik, hanem folyamatos mozgásban van, jön, megy, bolyong.

...
Nagy

Húsz éve csak a kedvenc könyveiket akarták kiadni, majd az Agave minta és mérce lett

Húszéves idén az Agave kiadó, most vezetőjével, Velkei Zoltánnal beszélgettünk a kezdetekről, trenddiktáló borítókról és trendkövető élfestésről, kudarcokról és dacról, Veres Attila sikeréről és Zsoldos-díjakról, valamint az új Magnóliáról. Interjú.

Polc

Bevezetés a városi magány mesterségébe

...

A totális diktatúra receptje: a biztonságra hivatkozva építsd le a szabadságot

...

Ukrajnában a költészet ott kezdődik, ahol a szókincs véget ér

...

A korlátlan hatalom torzít és legyalulja a lelkeket

...