Jelenleg is zajlik az Antikvárium.hu online árverése, ahol különleges tételt képeznek a régi térképek. A gyűjtök számára érdekes lehet Bél Mátyás 1737-ben megjelent műve, Az új Magyarország történeti-földrajzi ismertetése (Notitia Hungariae novae historico geographica) rézmetszésű térkép mellékleteivel. Bél Mátyás (1684-1749) tudós, történetíró Magyarország teljes földrajzi-történeti leírását tűzte ki célul, vármegyék szerinti felosztásban. A korszakos jelentőségű, III. Károly király által is támogatott vállalkozásból a szerző életében végül csupán a négy kötetből álló első rész (1735-1742), valamint a második rész első kötete jelent meg nyomtatásban. Ezek a Felvidék nyugati és középső megyéinek, illetve Pest, Pilis és Solt vármegyéknek a leírásait tartalmazzák, míg utóbbi Moson vármegye bemutatását.
A tételek között szerepel még egy olyan magyar-latin kiadvány, amely szintén a magyar tudománytörténet kiemelkedő darabja: ez a Magyar encyclopaedia, Az az, minden igaz és hasznos böltseségnek szep rendbe foglalása és Magyar nyelven világra botsátása Apátzai Csere János által. A kötet a 17. század tudományos ismereteinek első teljes, magyar nyelvű összefoglalása - az első magyar nyelvű enciklopédia. Szerzője a korszak egyik legjelesebb magyar tudósa, pedagógusa és teológusa, Apáczai Csere János, aki még Hollandiában kezdte el írni művét. Eredetileg 12 fejezetesre tervezte, de az utolsó, retorikát tárgyaló rész végül nem készült el - az elkészült fejezetek többek közt ismeretelmélettel, etikával, számtannal, csillagászattal, természetrajzzal, történelemmel és teológiával foglalkoztak.
Az érdeklődők régi szakácskönyvekre is licitálhatnak, Czifray István, József nádor udvari szakácsának Magyar nemzeti szakácskönyv című kötete például igazi alapmű a magyar gasztronómiában. De a tételek között szerepel még az az 1864-es Debreczeni szakácskönyv is, aminek első kiadása „900 legjobb izü étel, tésza és czukorsütemény, torta, csemege, aludtlé, fagylalt, gyümölcs-csemege és legjobb minőségü meleg és hideg ital készités módját tartalmazza »… a legizletesebben és kevés költséggel«”.