Még október elején szemléztük azt az interjút, amelyben Yuval Noah Harari arról mesélt, hogy képregények készülnek a könyveiből, ebben pedig egy belga és egy francia művész segít neki: "Harari érdekes kísérletnek nevezte, hogy más formában meséljen a történelemről, a tudományról, ehhez pedig az említett képregényben egy szuperhős figura segítségét fogják igénybe venni. Lesz olyan fejezet, amelyik az emberi együttműködésről, a másik pedig a nagy állatok kipusztulásáról szól, az egészet pedig egy szuperhősös-nyomozós történetbe ágyazzák majd".
Végre magyarul is megjelent az egyik leghíresebb könyve, a Sapiens képregényváltozata, amelynek központi témája, hogyan lett egy jelentéktelen majom a Föld nevű bolygó ura, és hogyan jutott el odáig, hogy képes legyen széthasítani az atomot, elrepülni a Holdra, vagy módosítani az élet genetikai kódját. A történelmi körutazás idegenvezetője Yuval Noah Harari lesz, aki segítségül hívja a képregény kitalált, világjáró karaktereit. A kötet az emberi evolúciót egy olcsó valóságshowként ábrázolja, a sapiens és a Neander-völgyiek első találkozását a modern művészet remekművein keresztül tárja elénk, míg a mamutok és a kardfogú tigrisek kihalását „detektívfilmként ” meséli újra.
„A képregény csodálatos eszköz. Létezésének köszönhetően Yuval Noah Harari eszméi most még világosabban jelenhetnek meg. Yuvallal együtt dolgozni ezen a nagyszerű szövegen egyszerre jelent kihívást és megtiszteltetést” – mondta David Vandermeulen, a könyv társszerzője, míg az illusztrátor, Daniel Casanave fantasztikus kalandnak tartja, hogy egy kedves, régi munkatársával állhat Harari eszméinek szolgálatába.
A Sapiensnek nagyon komoly rajongótábora van, és olyan hírességeket tudhat olvasói között, mint például Barack Obama és Bill Gates. Utóbbi a következőt mondta róla: „Harari olyan közvetlen stílusban mondja el a történelmünket, hogy a könyv szinte letehetetlen. Akit érdekel a fajunk történelme és jövője, annak csak ajánlani tudom.”