Donald Trump nevében bombával fenyegettek meg egy könyvtárat

Donald Trump nevében bombával fenyegettek meg egy könyvtárat

A Donald Trump elleni merénylet növelte a feszültséget az Egyesült Államokban. Alig két nappal az események után már amerikai könyvtárakban is érzékelhető hatása van.

ko | 2024. július 17. |

Hétfőn, valamivel este 8 után a Kentucky állambeli Louisville-i Bellarmine Egyetemre két bombafenyegetés érkezett e-mailben, mely Trumpra hivatkozott és azt állította, hogy a robbanószerkezeteket az egyetemi kantinban és az egyetem könyvtárában helyezték el.

Az intézmény figyelmeztetést tett közzé a közösségi médiában a bombariadóról, és mindkét helyiséget evakuálták.

Trump nevében

„Donald Trump nevében halálos ólom-azid eszközöket rejtettem el a könyvtárban és az étkezdében” – állt az e-mailben. Az egyetem minden óvintézkedést megtett, és este 10 órára mindkét épületet átfésülték, de egyikben sem találtak bombát.

Azóta kiderült, hogy az incidens egy John James nevű oktatóhoz köthető.

„Ha lősz, ember, ne hibázz” – írta a férfi a Trumpot ért lövés után Instagramon,

amit a Libs of TikTok nevű konzervatív oldal osztott meg, és hívta fel rá az egyetem figyelmét. Az oktatót hétfőn felfüggesztették és fizetés nélküli szabadságra küldtek „sértő és elfogadhatatlan” megjegyzései miatt.

Kedden az egyetem szóvivője közölte, hogy James már nem áll az intézmény alkalmazásában, bár azt nem árulta el, hogy az oktató felmondott vagy kirúgták.

Nem teljesen újkeletű a dolog

Kevesebb mint egy héten belül ez a második egyetemi könyvtárat ért bombafenyegetés. Július 11-én a Pennsylvania állambeli Lancasterben a Franklin & Marshall College is kénytelen volt evakuálni egyetemi étkezőjét és könyvtárát, miután e-mailben bombafenyegetést kapott. Végül ott sem találtak bombát.

Tavaly a közkönyvtárak váltak bombafenyegetések célpontjaivá. Több állam, köztük Illinois, Minnesota és mások, számos fenyegetést kaptak. Az illinoisi bombafenyegetések nyomán 

törvényjavaslat született a büntető törvénykönyv frissítésére és a könyvtári dolgozók fokozottabb védelmére.

Tekintettel a könyvtárakkal és a könyvtári dolgozókkal kapcsolatos jobboldali retorikára, a főiskolai és egyetemi könyvtárak célponttá válása természetes következő lépés volt. A felsőoktatás jelenleg semmivel sem biztonságosabb, mint más állami intézmények Amerikában, például a könyvtárak vagy az állami iskolák. 

(Louisville Courier Journal, Book Riot)

Nyitókép: Wikimedia Commons

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Margaret Atwood interjúban beszélt cenzúráról, Trumpról és irodalmi viszályokról

„A remény egy velünk járó tulajdonság” – jelentette ki a nyolcvannégy éves Atwood, aki már több mint hat évtizede minden évben ír egy könyvet.

...
Zöld

Újra Joe Biden és Donald Trump harcáról szól majd a novemberi elnökválasztás

...
Beleolvasó

Zelenszkij nem sejthette, hogy a Trump elleni eljárás egyik kulcsfigurája lesz

Akárhogyan alakul is az orosz-ukrán háború, az már biztos, hogy Volodimir Zelenszkij ezeknek a baljós, új időknek jelentős alakjaként kerül be a történelemkönyvekbe. A róla szóló életrajz a gyerekkorától a háborúig meséli el életútjának legfontosabb állomásait. Olvass bele!

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Harari az AI-ról: Soha ne idézz meg olyan erőt, amit nem tudsz irányítani

Felejtsd el a hollywoodi képsorokat az utcákon randalírozó, fegyveres robotokról, az AI valósága sokkal veszélyesebb – figyelmeztet az izraeli történész és író Harari az új könyvében, amiből a Guardian közölt exkluzív részletet.

...
Zöld

A fantáziád segít a legtöbbet az ökológiai válság ellen - Olvass bele a Világelejébe!

Folyton reménytelen elemzésekkel találkozol? Olvasnál már végre valami lelkesítőt is az ökológiai válság kapcsán? Mutatunk egy részletet.

...
Zöld

Másképp kezeli a gyerekek agya a nyomtatott és a digitális szöveget

A digitális korban a hagyományos nyomtatott médiáról a képernyőre váltás általános tendencia, mely a gyerekeket is érinti. Egy tanulmány nemrégiben rámutatott arra, hogy az agyban zajló folyamatok nem pontosan ugyanazok, amikor a gyerekek digitális eszközről vagy nyomtatott kiadványból olvasnak. 

Hírek
...
Nagy

Ki volt Claire Clairmont, Byron gyermekének anyja?

...
Zöld

Vajon megváltoztatja-e az embert, ha napi kapcsolatban van a halállal?

...
Szórakozás

John Malkovich Bolaño-szöveggel lép fel a Magyar Zene Házában

...
Szórakozás

A Netflix animációs sorozatban kelti életre az Alkonyat vámpírjait

...
Hírek

Vajon Merlin sírját találták meg Dél-Skóciában?

...
Szórakozás

„Ez a gyerek király lesz!” ‒ itt a Hunyadi-sorozat első előzetese

Kiemeltek
...
Szórakozás

Nemere István szerelmes, valamint macska- és munkamániás – megnéztük a róla szóló dokumentumfilmet

Az Addig írok, amíg élek állatbarát sztoikusként ábrázolja Nemere Istvánt. Szalma Sándor dokumentumfilmjének főszereplője az írásnak rendeli alá mindenapjait, közben egy kicsit mintha unná már a saját történeteit.

...
Nagy

Miért és mióta vannak fejezetek a könyvekben? 

Mára teljesen természetesnek tűnik, hogy a tagoltság és így az olvashatóság, a történetvezetés miatt fejezetekre tagolt könyveket olvasunk – de nem volt ez mindig így.

...
Szórakozás

Beképzelt Zeusz, Lenú és Lila, a Pingvin – szeptemberi streaming kedvencek

Ebben a hónapban is számos adaptáció érkezik a streaming platformokra: jön a Briliáns barátnőm utolsó évada, visszatérnek a lúzer kémek, Jeff Goldblumot pedig öntelt Zeuszként láthatjuk.

A hét könyve
Kritika
Knausgard az öröklét farkasaival ered a halhatatlanság nyomába
...
Nagy

Bánhidi Lilla: Most jó

„Hol a képernyőt nézték, hol a telefon kijelzőjén egymást. Másfél óra helyett majdnem két órán át tartott a film.” Bánhidi Lilla A töltőm ott maradt címmel ír tárcasorozatot a Könyvesen. Ez a hetedik rész.