Még Danielle Steel sem tudott írni a karantén alatt

Még Danielle Steel sem tudott írni a karantén alatt

A koronavírus-járvány miatt elrendelt karantén nem igazán kedvezett a kreativitásnak. Még a máskülönben 179 könyves író Danielle Steel is azt mondja, hogy képtelen volt írni a tavaszi Covid-karantén alatt.

Könyves Magazin | 2020. szeptember 04. |

Az amerikai Danielle Steel éppen Franciaországban tartózkodott a vírus felfutásának idején, és úgy döntött, hogy ott is marad. Szigorúan elzárta magát a külvilágtól, és 76 napig egyedül volt a lakásában. Az író elegáns börtönnek nevezte átmeneti otthonát, ám hiába a kényelem, az egyedüllétet akkor is óriási kihívásként élte meg.

Kezdetben még azt gondolta, csodálatos lehetőség nyílik majd az írásra, ám életében először hiába volt annyi ideje, amennyit csak akart, egyszerűen nem tudott alkotni, a szorongás leblokkolta. A gondolatait túlságosan lefoglalta a megbetegedéstől való félelem, aggódott a gyerekeiért és a világért. Azt mondja, a munkájában mindig óriási szerepet játszik a fegyelem, ám hiába kényszerítette magát, hogy leüljön a jegyzetfüzete vagy a gépe mellé, a dolog egyszerűen nem működött. Lassú volt és dekoncentrált. Hiába volt adott az idő és a hely, az első hetekben egyszerűen hiányzott az íráshoz elengedhetetlen fókusz.

Danielle Steel íróasztala egy CSODA - Könyves magazin

A Vanity Fair elment Tárgyalást fotózni Danielle Steelhez, akinek 25 éves íróasztaláról a nyilvánvaló túlzás jut eszünkbe először. Másodjára pedig annyi, hogy bárcsak lenne három sikerkönyvünk, hogy megcsináltathassuk a saját változatunkat. Az íróasztal ugyanis három hatalmas könyvből áll, méghozzá három Steel-klasszikusból - az A sztárból, a Szívdobbanásból és - ha jól látjuk - az Apu ból.

El kellett telnie jó pár hétnek, mire sikerült visszarázódnia a régi munkatempójába, Steel számára a karantén egyik legnagyobb tanulsága pedig az volt, hogy rendkívül sokat számít, és alkotóként észrevétlenül is nagyban stimulálja a külvilág: a beszélgetések, azok a momentumok, amelyeknek az utcán vagy akár egy étteremben szemtanúja lehet, az emberek egymással való interakciói. Szerzőként mindezeket magába szívja, és beépíti a könyveibe, hasonlóan ahhoz, ahogyan egy madár építi a fészkét. A karantén alatti nagy csöndben ugyanakkor nem voltak olyan elemek, amelyeket fel tudott volna használni, emiatt íróként a szokottnál is keményebben kellett dolgoznia.

Forrás: Lithub

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A drámairodalom leghíresebb alakjai is karanténba kerültek

A Katona József Színház színészei otthon is tovább játszották a szerepüket, legalábbis ez derül ki az idei évadkönyvből, amelyet a napokban tett közzé a színház. A karanténidőszakban a drámairodalomnak olyan nagy alakjai is a négy fal közé szorultak mint Gertrudis a Bánk bánból (Szirtes Ági), Odüsszeusz anyja, Antikleia (Bodnár Erika) vagy Tartuffe (Keresztes Tamás).

...

Zadie Smith egy egész esszékötetet írt a karantén alatt

Már júliusban megjelenik Zadie Smith új könyve, amelyet a koronavírus alatt írt. Az Intimations nemcsak, hogy a pandémia idején született, de arra is reflektál. 

...

Mark Haddon megindító képregényt készített a karanténról

A kutya különös esete az éjszakában szerzője most megmutatta, milyenek lehetnek azoknak a magányos embereknek a hétköznapjai, akik egész életükben izolációban élnek. 

Kiemeltek
...

Hatalmas összefogással indul az Esterházy-ház felújítása

Többen pénzadománnyal vagy fizikai munkával járulnak hozzá a felújításhoz.

...

Izgalmas könyvújdonságok a Tavaszi Margón – programajánló 2. rész

Újra Margó, újra teméredk izgalmas megjelenés! Idén tavasszal sem lesz hiány könyves újdonságokban, ezért ebben a listában összegyűjtöttük nektek, hogy április 4. és 6. között milyen bemutatók várnak rátok.

...

Provokál és megkérdőjelez: 40 éve jelent meg Jeanette Winterson megkerülhetetlen regénye

A szerzőt pünkösdista szülők nevelték, akárcsak regényének főhősét, akit a világ kegyetlenül elutasít, amikor kiderül, beleszeretett egy lányba. 

A hét könyve
Kritika
Hogyan írjon a költő arról, amire gondolni sem merünk? – Bak Róbert ALS-beteg versei a halálról
Hogyan írjon a költő arról, amire gondolni sem merünk? – Bak Róbert ALS-beteg versei a halálról

Hogyan írjon a költő arról, amire gondolni sem merünk? – Bak Róbert ALS-beteg versei a halálról

Első és utolsó versei jelentek meg Bak Róbertnek, aki az egyik legelhivatottabb olvasó, egyben súlyos beteg. Az Ameddig elhiszem című kötetének nem kicsi a tétje: a metaforikus túlélés. A hét könyve szembenéz a halállal. 

„Apa akar lenni, nem pedig entertainer vagy játszópajtás” – Olvass bele Juli Zeh regényébe!

„Apa akar lenni, nem pedig entertainer vagy játszópajtás” – Olvass bele Juli Zeh regényébe!

Egy családi téli vakáció Lanzarote szigetén lelki horrorutazássá válik, amiben súlyos titkok derülnek ki a múltból.

Szerzőink

vl
vl

Hogyan írjon a költő arról, amire gondolni sem merünk? – Bak Róbert ALS-beteg versei a halálról

Kolozsi Orsolya
Kolozsi Orsolya

125 éve született Szabó Lőrinc, aki nemcsak a nőkét, de végül saját szívét is összetörte