Mrs. Lipton felejthetetlen meggyes lepénye, Wellington bélszín, ami Wilson kapitány hasát sem üli meg, és desszertnek egy kis tápiókapuding. Most otthon is elkészíthetjük a Csengetett, Mylord? ételeit, és még a korabeli, angliai hagyományokat is megismerhetjük közben.
Továbbgondolja a receptkönyv műfaját
A 21. Század Kiadó gondozásában november 15-én jelenik meg a Csengetett, Mylord? – A szakácskönyv, ízek Mrs. Lipton konyhájából, ami 60 darab ikonikus receptet hoz el nekünk a sorozatból az indiai zöldséglevestől kezdve egészen a püspökkenyérig. De a könyv több mint egyszerű kiegészítő a sorozathoz.
Boromisza István, a könyv megalkotója továbbgondolta a receptkönyv műfaját, és nemcsak a sorozathoz akart kapcsolódni, hanem a történelmi korszakhoz is. A 21. Század Kiadó sajtóközleményéből kiderül, hogy az egyes ételekhez a kapcsolódó jelenetek is megjelennek a kötetben, ezzel akár a sorozattal párhuzamosan tudjuk végigenni ezeket az ételeket.
És még ha azon kapjuk magunkat, hogy már a leveseket, a salátákat, a főételeket, a desszerteket és a piknikételeket is végigettük, és már csak egy-két oldal maradt a könyvből, akkor sem kell aggódnunk. Ugyanis a sorozat emlékezetes ételein túl Anglia kulináris és kulturális történelmében is elmélyedhetünk.
Könyvekben nincs hiány
Boromisza nem először nyúl a sorozathoz. A Csengetett, Mylord? – Univerzum című enciklopédiával már tavasszal bemutatta a sorozat korabeli érdekességeit. Ennek kapcsán egy interjút is készítettünk vele, amiből kiderül, hogy már ekkor nagyon érdekelte a korszak társadalma és gasztronómiája.
A sorozat rajongói nem panaszkodhatnak, ugyanis a kulisszatitkok és korabeli érdekességek mellett még a történet folytatása is megjelent magyarul. Még a nyáron közöltünk részletet a sorozat rendezőjének és társszerzőjének közös könyvéből. Így nem kell abbahagynunk a történetet az utolsó résznél, könyv formájában akár tovább is követhetjük Ivy és James tengerparti szállodájának mindennapjait.
Fotó: 21. Század Kiadó