Újra látható TikTokon a Charles Dickens Museum fiókja, miután részben a #FreeDickens Twitter-kampánynak köszönhetően sikerült tisztázni egy félreértést.
Nyilván annak, aki ismeri a közösségi média működését, nem meglepő, mi történt. A Dickens Museum csatornáját azért tette elérhetetlenné a TikTok, mert a szerző vezetéknevében szerepel a ‘dick’ szócska, ami a magyar ‘pöcs’ megfelelője. Így, amikor a felhasználók megpróbáltak rákeresni a múzeum fiókjára, egy figyelmeztető üzenet fogadta őket, miszerint az itteni tartalom sérti a TikTok működési szabályzatát.
Amikor a múzeumnál észrevették a helyzetet, a Twitterre vitték az ügyet. “Mindig támogatni fogjuk, hogy a közösségi média platformok védjék a felhasználókat, de a Dickens egy név, nem szleng”.
Ahhoz hasonlították a jelenséget,
mintha letiltanánk Shakespeare-t, mert egy középkori fegyver használatát támogatja, vagy Virginia Woolfot, mert vad állatokat tart házikedvencként.
Ha ugyanis a Shakespeare-t szétbontjuk, a ‘shake speare’ azt jelenti, ‘rázz lándzsát’, a woolf pedig a ‘farkas’ angol megfelelője - és ennek így semmi értelme, teszik hozzá a múzeumnál.
A történet jó véget ért, a múzeum által indított #FreeDickens Twitter-kampány segítségével sikerült felhívni a figyelmet az abszurd tiltásra, és mostanra elérhető a Charles Dickens Museum mindkét TikTok-csatornája.