A négyszázötvennél is több tételt számláló, sokrétű anyagot a szervezők az antikváriák szinte minden területét átfogó kínálatából válogatták össze, amely magában foglal egy közel ötven tételes avantgárd gyűjteményt is.
Egy-egy szerencsés licitáló hazaviheti Széchenyi István első kiadású köteteit is, vagy éppen 1848-as, illetve reformkori, vadászati, borászati relikviákkal, szakkönyvekkel gazdagodhat.
A szépirodalmi ritkaságokon kívül az antikvárium tavaszi árverésén kalapács alá kerül számos kézirat is – többek között Arany Jánosé, Benczúr Gyuláé, Csontváry Kosztka Tivadaré, Eötvös Józsefé, Feszty Árpádé, Herman Ottóé, Horthy Miklósé, Jókai Móré, Lechner Ödöné, Móra Ferencé és Weöres Sándoré.
Antal Károly, a Múzeum Antikvárium társtulajdonosa elmesélte, hogy a Jókai Mór által írt kéziratos levélhez milyen anekdota kapcsolódik: a neves író írásban kért helyreigazítást a Pesti Hírlap akkori főszerkesztőjétől, mivel a lapban hosszasan ecsetelték, hogyan talált Jókai egy aranyórát Balatonfüreden, amit egy ifjú hölgynek juttatott vissza. Az író lakonikus levelében tette helyre a dolgokat, mi szerint az aranyórát valójában nem ő találta meg, hanem felesége nővére, aki a talált tárgyat egy fürdő felügyelőjének adta át, és az óra így került vissza jogos tulajdonosához:
A közel ötven tételes avantgárd gyűjtemény iránt érdeklődők az árverésen licitálhatnak Kassák Lajos portréjára, valamint a magyar avantgárd mozgalom meghatározó alakjának több dedikált, illetve első kiadású kötetére is.
A teljes katalógust itt találod.