A 2009 óta játszott, Mark St. Germain által jegyzett darab (a film forgatókönyvét is ő írja majd) a második világháború előtt játszódik, Freud és Lewis pedig számos fontos kérdést jár körbe, beszélnek például a szerelemről, a szexualitásról és Istenről is. De a pszichiáter lányával, Annával (1895-1982) való kapcsolatáról, Lewis pedig legjobb barátjának anyjához fűződő szerelméről is mesél.

„Ennél nagyobb szellemi forradalom a hitújítás óta nem zajlott le”, írta Kosztolányi Dezső a pszichoanalízisről 1934-ben. Szerinte, mivel „a Freud-féle lélekelemzés a lélekben történő események ősokait, mozgatórugóit búvárolja (...) a közönség már kezdettől fogva összefüggésbe hozta az irodalommal. Mind a lélekelemző tudósnak, mind a költőnek hasonló a tárgya.” Sigmund Freud születésének 165. évfordulója alkalmából Dr. Kőváry Zoltán segítségével felvillantjuk, hányféle módon hatott a pszichoanalízis atyja az irodalomra – a szerzőkre és az olvasókra is.
Tovább olvasokA forgatás a tervek szerint 2022 őszén indul majd Londonban, a bemutatóra pedig Cannes-ban kerülhet majd sor. Az adaptációban Freudot Anthony Hopkins alakítja majd, a rendező pedig Matthew Brown lesz.