A férfi, aki 25 éven át mindennap írt egy verset feleségének

Két évtizeden át minden egyes nap írt egy-egy verset a feleségének Peter Gordon színész, és azóta sem hagyta abba mindezt, hogy a társa, Alison négy évvel ezelőtt meghalt. A 87 éves férfinak most a családja készített weboldat, hogy megoszthassa a költészetét a világgal.

Könyves Magazin | 2020. május 22. |

Harminc évvel ezelőtt „csak a vicc kedvéért”, Peter Gordon színész írt egy verset a feleségének, Alisonnak, és a párnája alá tette. Mivel tetszett a társának a vers, nem is hagyta abba két és fél évtizeden át. Gordon máig szokott verseket írni feleségének, annak ellenére is, hogy Alisont négy évvel ezelőtt elveszítette.

Gordon 1971-ben ismerkedett meg Alison Kinggel, amikor együtt játszottak egy színdarabban. Három évvel később házasodtak össze és két lányuk született, Cassie és Anna. Gordont a 80-as években kezdte el foglalkoztatni a költészet, de csak a 90-es évektől kezdett bele a mindennapi versírásba. Ahogy mondta, Alisont lenyűgözték az első versei, bájosnak és hízelgőnek találta őket, ezért nem hagyta abba. Rímeket faragott és egyre hosszabb versek születtek, míg az egész egyfajta szokássá nem vált.

Alison, aki fiatalon rendezőként és drámatanárként dolgozott, 2014-ben azonban beteg lett. Egy évvel a diagnózis után, a kezelések között férjével a Love Letters (Szerelmes levelek) című színdarabban még együtt játszottak. 2016-ban halt meg.

A halála után Gordon elkezdte átfésülni a több ezer feleségéhez írt verset, és úgy döntött, kiválogatja azokat, amelyeket jónak talál. Végül 300 verset választott ki. A lányai, Cassie és Anna pedig ezután készítettek neki egy weboldalt A Love in Verse címmel, ahol az egykori színész meg is oszthatja a világgal az írásait. Az oldalt egyre többen és többen követik, Gordon pedig azóta is írja a verseket szeretett feleségének, Alisonnak.

Forrás: The Guardian

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Gyönyörű szövegvideó készült Tóth Krisztina verséhez

A Magashegyi Underground Titkos életem címmel albumot készít Tóth Krisztina verseiből. Az egyik szöveghez, a Beszélekhez költői vidó is született.  Hallgassátok meg a dalt Beck Zoli és Bocskor Bíborka előadásában!

...
Hírek

Ulickaja versében az ember egy leckéből sem okul

A lélek testéről című új kötetéből olvasott fel egy verset az orosz író a magyar olvasóknak.

...
Hírek

Olasz színészek szavalták el Reményik Sándor versét

Reményik Sándor Egyszer talán majd mégis vége lesz című versét szavalták el olasz színészek magyarul egy videóban, hogy ezzel üzenjék meg: van remény.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk. 

...
Nagy

A hetvenes évek olvasótáborai szabadpolcok voltak egy puhuló diktatúrában

Hallottál már az olvasótáborokról? Egy egykori táborvezető és az Arcanum segítségével utánajártunk a hetvenes években indult mozgalomnak, és egy egészen különleges, szabadságra nevelő kezdeményezést találtunk.

Szerzőink

...
ko

A kapcsolatok láthatatlan tetoválásokként hagynak örök nyomot Ia Genberg regényében

...
Könyves Magazin

Karrierista nők: divathóbort vagy gazdasági kényszer? [Budapesti nők]

...
hhz

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

A hét könyve
Kritika
Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe
...
Kritika

A kapcsolatok láthatatlan tetoválásokként hagynak örök nyomot Ia Genberg regényében

A másik ember belénk ívódott nyomairól szól a svéd Ia Genberg Részletek című regénye, melynek elbeszélője az életében fontos emberek közül négyet emel ki, és mutatja be velük való múlhatatlan kapcsolatát.  

Kiemeltek
...
Kritika

Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe

A karcsú krimi a humor és melankolikus nosztalgia elegye a legagyafúrtabb elméket is próbára tévő kódokról és a múló időről. A végső megoldás a hét könyve.

...
Nagy

Hogyan képzelték el a sárkányokat a különböző mítoszok?

Istenség vagy démon, a víz őrzője vagy lángoló szörnyeteg – a sárkány visszatérő motívum szerte a világon, feladatköre és temperamentuma azonban kultúráról kultúrára változik.

...
Nagy

Alessandro Baricco Budapesten: Az élet egyik célja, hogy elengedjük a félelmeinket

Először járt Budapesten az ünnepelt olasz író, Alessandro Baricco. A beszélgetésen sok minden szóba került a zenétől a mesterséges intelligencián és Nemecsek Ernőn át odáig, hogy régebben jobb volt-e gyereknek lenni, mint ma.