10000 Mészöly-kötetet ajándékoz a diákoknak a Libri

Ingyen megkapják Mészöly Miklós Nem felelt meg neki címmel összeállított novelláskötetét azok a diákok, aki a Libri Könyvesboltokban bemutatják a diákigazolványukat.

fk | 2021. május 14. |

Mészöly Miklós születésének centenáriumát a Libri Könyvesboltok és a Jelenkor Kiadó közös programja 10 000 ajándék könyvvel ünnepli. A 20. század egyik legfontosabb magyar prózaírójának öt novelláját tartalmazó kötettel 10 000 magyar főiskolást, egyetemistát és középiskolást ajándékoznak meg.

Mészöly idén lenne 100 éves, születésének kerek évfordulójára állították össze a Nem felelt meg neki című novelláskötetet. A Mészöly100-hoz kapcsolódva mi is összeszedtünk 10+1 érdekes tényt Mészöly életéből, amit fotókon is megmutattuk és megírtuk a korabeli interjúk alapján portréját. Emellett egy riportfilmmel is megemlékeztünk róla. 

Forrás: Libri.hu

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Mészöly Miklós "kiábrándítóan sötét" regényt írt, visszadobták

Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára nyilvánosságra hozta azt a levelet, amelyben a Magvető hatvan éve megoldhatatlan problémákra hivatkozva visszautasította Az atléta halála kiadását.

...

Mészöly Miklós egyszerűen volt. Vagyis Van.

Száz éve született Mészöly Miklós a magyar próza megkerülhetetlen alakja. A Jelenkor Kiadóval 20 perces riportfilmet forgattunk Szekszárdon az íróról, aki több nemzedékre volt óriási hatással, és akinek prózája a mai napig hatással van irodalmunkra.

...

10+1 érdekes tény a 100 éve született Mészöly Miklós életéről

100 évvel ezelőtt, 1921. január 19-én született Mészöly Miklós író, aki a magyar irodalomtörténetben a mai napig megkerülhetetlen viszonyítási pont. 

A hét könyve
Kritika
Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét
Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét

Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét

Meddig képes elmenni az ember a sikerért? Karl Ove Knausgård ezt kutatja ördögi regényében.

P. Szathmáry István: Szakdolgozat

P. Szathmáry István: Szakdolgozat

P. Szathmáry István Bevezetés az auradizájnba című tárcasorozatának harmadik része.

Szerzőink

chk
chk

Mit kezd az AI-jal a hangoskönyv-piac? – A magyar Voiz alapítóját kérdeztük

sza
sza

5 focis könyv, ami garantáltan leköt a BL-döntő előtt

Olvass!
...

A holokauszt Európa közös történelme – Olvass bele Sági György regényébe!

Hogyan változott Európa és a zsidók viszonya az elmúlt évtizedekben? Erre a kérdésre keres választ Sági György.

...

„Nem szült gyereket a férjének, és aki nem szül, azt elhagyják, így igazságos” – Olvass bele Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös kötetébe!

Manhattan és Lipótváros csak egy utcára kerül egymástól Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi kétkezes regényébe. Olvass bele!

...

A 90-es évek magyar gengsztervilágához a művészeken keresztül vezet az út – Olvass bele Kaszás V. Sándor regényébe!

Egyszerű nyomozásnak tűnik, ameddig fel nem tűnnek a telepatikus terroristák. Olvass bele!

Kiemeltek
...

Így ír történelmi regényt a Z generáció – Kibeszéltük a Lázár című bestsellert!

Nemcsak a sztárvilágot hódította meg, hanem a fiatal olvasók is odavannak érte! Mi a titka?

...

Mit kezd az AI-jal a hangoskönyv-piac? – A magyar Voiz alapítóját kérdeztük

Melyik hangoskönyv a legnépszerűbb, és számít-e, hogy mennyire ismert hang olvassa fel?

...

Itt a program – gyere el a Krasznahorkairól szóló kiadványunk bemutatójára!

Találkozhatsz a Krasznahorkai-bookazine szerzőivel, szerkesztőivel is.