Elindult Ott Anna szülőségről és alkotásról szóló podcastjának második évada. Először Nyáry Krisztián beszélt arról, hogyan lehet egyszerre gyászolni és gyereket nevelni, a második részben Gyurkó Szilvia mesélt az anyává válás kihívásairól, most pedig színházi és filmes világ jól ismert anya-lánya párosával, Kőváry Katalinnal és Gryllus Dorkával beszélgettünk.
Gryllus Dorka sokáig kereste a társát
Kőváry Katalin 30 éves volt, amikor Gryllus Dorka született, és a hetvenes években ez jellemzően már kései anyaságnak számított. Gryllus Dorka 39 évesen vállalta az első gyermekét, mert olyan társat akart, akivel közösen vágnak neki a szülőségnek.
„Kicsit sokáig tartott, mire megtaláltam azt az embert, akinél azt éreztem, hogy oké, akkor ezt csináljuk ketten. (…) Akkor már nem is voltam benne biztos, hogy egyáltalán még alkalmas vagyok erre” – árulta el.
Kőváry Katalin ehhez képest nem foglalkozott ezekkel a kérdésekkel.
Én nem gondolkoztam azon, hogy a papa majd olyan lesz, akivel együtt lehet ezt csinálni. Mindig úgy gondoltam, hogy a gyereket azt majd nekem kell valahogy megoldani
– fogalmazott.
Gryllus Dorka születése előtt három évvel elindult a Kaláka is, és Kőváry Katalin a „kettős kötöttségű hős” dramaturgiai kifejezéssel írta körül, hogyan lehetett egyszerre gyereket nevelni és zenekart működtetni.
A podcastból az is kiderül, hogy:
- milyen kihívásai voltak annak, hogy anyaként is megmaradjanak a szakmában;
- Gryllus Dorka hogyan élte meg az első éveket a gyerek mellett, és az azzal járó egyedüllétet;
- hogyan hatott Gryllus Dorkára, hogy művészemberek gyerekeként nőtt fel;
- megbékélt-e Kőváry Katalin édesanyja azzal, hogy az anyaságot választotta a színésznőség helyett;
- hogyan élte meg Gryllus Dorka, hogy édesapjára, Gryllus Dánielre egy ország tekint „pótapukaként”;
- mi változtatta meg Kőváry Katalin véleményét a gyerekvállalásról;
- mit gondolnak arról, hogy mindketten idősebbek a férjeiknél;
- és mennyit változott a színházi és filmes közeg a tekintetben, hogy milyen lehetőségeket biztosít a szakma az anyáknak.
A podcastot meghallgathatod Spotifyon, YouTube-on és PodBeanen.
Ha megosztanád gondolataid, kérdéseid, tapasztalataid, történeted a podcastsorozatban felmerülő témákkal kapcslatban, írj nekünk az eztsenkinemmondta@konyvesmagazin.hu e-mail címre!
Támogatott tartalom