Ezt senki nem mondta: On the Spot - Ott Anna könyvajánlója - konyvesmagazin.hu

Ezt senki nem mondta! című podcastunkban Ott Anna beszélget írókkal, ismert emberekkel a szülővé válás buktatóiról, a gyereknevelés és a munka, az alkotás összefüggéseiről. A második évad szeptember 10-én kezdődött, a hatodik epizód vendége Szentesi Éva volt. A sorozathoz tartozó könyvajánló most négy könyvvel érkezik.

(A podcast első évadának adásait itt hallgathatod meg egyben)

Tegnap egy összefoglalót is készítettünk az adásról, amit itt tudtok elolvasni. 

Ott Anna könyvajánlója

Regényében sokat mesél magáról, összerakhatjuk belőle a bennünk élő saját képünket róla. Legtöbben harcosként, túlélőként gondolunk rá, betegségéről és testéről gondolkozunk és beszélünk sokat. De a történetek mélyén kirajzolódó örökölt családi mintázatok is jelen vannak, amik igencsak formálták a világhoz és önmagához fűződő viszonyát. Engem most ez érdekel, meg az, hogy milyen kamaszlányként egy apával felnőni. Hozzá lehet szokni a veszteségekhez? Mennyire fontos nőiségünk megélésében a testünk, a testünk egészsége és szolgálata? Na és persze, hogy hogy van azzal, hogy nem lehet saját gyereke? Az Ezt senki nem mondta következő vendége, Szentesi Éva, író.

Szentesi Éva: Hamvaimból

Szentesi Éva
Hamvaimból
Athenaeum, 2023, 167 oldal.

Megrendítően őszinte történet Szentesi Éva rákkal folytatott küzdelméről és felépüléséről. A könyv legfőbb üzenete, hogy ez bárkivel megeshet, viszont mindenkinek megvan a lehetősége, hogy figyeljen a saját testére, egészségére. A felépülés fájdalmas és nehéz útját járjuk be, ha ezt a könyvet olvassuk, de az író karcos, önirónikus, és őszinte stílusa a legvégéig elkísér majd minket, és egyszer sem kell egyedül maradnunk a kétségeinkkel.

Szentesi Éva: Pedig olyan szépen éltek

Szentesi Éva
Pedig olyan szépen éltek
Open Books, 2024, 197 oldal.

A hétéves Marit teljesen elhanyagolják otthon a szülei, alkoholista apja és távolságtartó anyja szinte alig szól hozzá, de hogyha mégis, akkor is csak annyit mondanak, hogy ronda, csúnya, semmirekellő. Ezért Mari kamaszként úgy dönt, hogy elhagyja a Tisza-menti kisvárost, és Nyíregyházára megy tanulni, ahol először ismeri meg, milyen ha figyelnek az emberre. Beleszeret egy fiúba, végre úgy érzi, hogy tartozik valakihez, de hirtelen teherbe esik, és újra visszazuhan a kétségek közé. Mari ekkor kezd el kutatni, hogy mit jelent anyának lenni, mit jelent a család, és legfőképpen, hogy miért nem képes a szeretetre.

Szentesi Éva: A legfontosabbat utoljára hagytam

Szentesi Éva
A legfontosabbat utoljára hagytam
Libri, 2020, 176 oldal.

A Legfontosabbat utoljára hagytam ott kezdődik, ahol a Hamvaimból abbamaradt. Nemcsak az életveszély múlt el, hanem a daganat is teljesen eltűnt a szervezetből. Szentesi a betegsége utáni 5 évéről ír, amelyben egyszerre fordult meg a kiapadhatatlan öröm és a mélységes üresség. Ez a könyv több mint a fizikai gyógyulás története, ebben a lelki és mentális gyógyulás is benne van, azaz: mit jelent felépülni a rákból, hogyan lehet ezen túllépni, és milyen úgy visszatérni az életbe, hogy az ember már majdnem elbúcsúzott tőle. 

Szentesi Éva: A mai naphoz nincsenek emlékeim

Szentesi Éva
A mai naphoz nincsenek emlékeim
Open Books, 2024, 223 oldal. 

A mai naphoz nincsenek emlékeim a szemlélés könyve. Egy nő képzeletben kilép a testéből, és pontról pontra, napról napra, testrészről testrészre végigveszi, hogy mit jelent számára az élet, a halál, a kötődés. A kötet főszereplője végighalad életén, múltját és jelenét elemzi, amelyben egyaránt elfér a betegséggel való harc, az anya elvesztése, de a szerelem, és a közösségi média világa is. Ebben a kötetben a „külsőleges” egy új jelentést kap, már nem a mutogatás és a félreértés szava lesz, hanem a feldolgozás és önmegértés szinonimája. Mi az, amit látnak belőlem? Mit mutatok meg magamból az interneten? Mások mit gondolhatnak rólam?  Minden, ami belülről evidens, de csak akkor érthetjük meg igazán, ha eltávolodunk magunktól, és végigszemléljük az életünket.

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

A kiegyensúlyozott babavárástól a békés szülésig – Ott Anna könyvajánlója [Ezt senki nem mondta!]

Ezt senki nem mondta! című podcastunk második évadának  legutóbbi vendégei az On the Spot alkotói voltak. A beszélgetéshez könyvajánló is tartozik Ott Anna válogatásában.

...
Nagy

Mit tehetünk, ha bűntudat miatt inkább befelé fordulunk? - Ott Anna könyvajánlója [Ezt senki nem mondta!]

Ezt senki nem mondta! című podcastunk második évadának legutóbbi vendége Réz Anna volt. A beszélgetéshez Ott Anna ajánl könyvet.

...
Podcast

Szexualitás, vagina, szülés – Ott Anna könyvajánlója [Ezt senki nem mondta!]

Ezt senki nem mondta! című podcastunk ötödik vendége Dr. Benkovics Júlia nőgyógyász volt, a beszélgetéshez könyvajánló is tartozik Ott Anna válogatásában.

A hét könyve
Kritika
Richard Osman új krimije: amikor egy após az egyedüli fegyver az influenszer-gyilkos ellen
...
Kritika

Richard Osman új krimije: amikor egy após az egyedüli fegyver az influenszer-gyilkos ellen

Gyilkosokra utazunk folytatja a nyugdíjas detektívek hagyományt, ugyanakkor új fejezetet is kezd egy testőr-exrendőr nyomozópárossal. Ez a hét könyve. 

...

Visky András: Három gyerek után bármennyi lehet, mert menedzselik egymást

...

2024 legjobb könyvei! Kibeszélő!

...

A jövő hangjai: Beszélgetés Simon Mártonnal (Podcast)

Olvass!
...
Beleolvasó

Lázadáshoz vezet, ha egy gépész nyomoz? – Olvass bele a Siló sorozat eredeti regényébe!

Hugh Howey Siló disztópikus trilógiájának első része. 

...
Beleolvasó

Olvass bele Fábián Janka új regényébe: izgalmas társasági élet alakul a szabadságharc utáni Balatonfüreden

Györöky Ilka és családja nem adja fel a reményt a szabadságharc utáni nehéz időkben sem.

...
Beleolvasó

A kártyavár összeomlik a családi titkok alatt – Olvass bele Kai Aareleid Kártyavárak című regényébe!

Egy család története a szovjet megszállás utáni Észtországban, ahogyan egy fiatal lány látta.