Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Mohamed Mbougar Sarr új regényében Verlaine-t nem lehet tanítani, mert meleg – Olvass bele!
Mohamed Mbougar Sarr azt a kérdést járja körül lírai szépségű regényében, amely talán a legfontosabb kérdés mindannyiunk életében: Hogyan találjuk meg magunkban az erőt, hogy valódi önmagunkká váljunk, bármi legyen is az ára? Olvass bele!
5 idézet a hét könyvéből: Mohamed Mbougar Sarr és az Ugyanolyan emberek
A szenegáli Mohamed Mbougar Sarr 2018-as, magyarul a közelmúltban megjelent Ugyanolyan emberek című regénye lett a hét könyve. A melegek elleni utálatot és a gyűlölet természetrajzát bemutató kötetből választottunk öt idézetet.
Mbougar Sarr regénye a melegek kirekesztéséről beszél, de valójában a gyűlölet természetét tárja fel
Mohamed Mbougar Sarr regénye a homoszexualitást és az azzal kapcsolatos gyűlöletet vizsgálja, miközben olyan általánosabb témákról is gondolkodik, mint az együttérzés és önmagunk vállalása. Az Ugyanolyan emberek a hét könyve.
5 izgalmas regény a fiatal, francia nyelvű irodalomból
Hamarosan megkezdődnek a 2024. évi olimpiai játékok, így minden szem Párizsra és Franciaországra szegeződik, ráadásul az őszi Könyvfesztivál díszvendégei is a franciák. Ezek apropóján mutatunk most 5 regényt a kortárs francia irodalom fiatal íróitól.
Mohamed Mbougar Sarr új könyvében a melegekkel szembeni gyűlölet okát keresi
A szenegáli Mohamed Mbougar Sarr Az emberek legtitkosabb emlékezete című kötetével vált szerte a világon és nálunk is híressé. Július végén jelenik meg egy korábbi, magyarul azonban most először olvasható regénye.
Kitakarja az identitás az irodalmat? – Nádas Péter és Sarr esete a német PC-vel
Hogy nem kapott Nádas Péter német irodalmi díjat, és hogyan írt és beszélt az ilyen helyzetekről a nyertes Sarr már évekkel korábban.
Mohamed Mbougar Sarr az irodalom labirintusáról írt, és közben beleveszett a saját regényébe
Mohamed Mbougar Sarr szenegáli író akarata ellenére is szimbólummá vált: 31 évesen, első fekete-afrikai szerzőként nyerte el a legrangosabb francia irodalmi elismerést, a Goncourt-díjat. Paradox módon azzal, hogy neki ítélték a díjat, mintha belépett volna a saját regényének világába, amelyben az irodalmi elitet és intézményrendszert figurázta ki.
Mohamed Mbougar Sarr: Élni vagy írni ugyanaz a dolog
A gyerekkorában hallott mesékről, az afrikai írókkal szembeni előítéletekről, a Goncourt-díj hatásairól és a nagy könyvek erejéről is szó esett tegnap este, Mohamed Mbougar Sarr regényének margós bemutatóján. Az emberek legtitkosabb emlékezete szerzőjét Apró Annamária kérdezte a gyökereiről, a rá legnagyobb hatást gyakorló írókról és az irodalom szerepéről.