Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

Melyik könyvvel érdemes belépni Sherlock Holmes fiktív univerzumába?
Mindig izgalmas kérdés, hogy hol lépjünk be egy írói életműbe, melyik legyen az az első mű, amelyet elolvasunk egy szerzőtől. A Sherlock-szüzeknek nyújthat fogódzót ez az összeállítás.

Kutyarágta kézirat, egy váratlan Batman-inspiráció, és egy író, aki utálta a saját könyvét
Kötelező olvasmányok helyett Paul Austert és Margaret Atwoodot olvasnak a brit gyerekek - írtuk nem is olyan rég, és bár ezek a szerzők nem szerepelnek a BuzzFeed összeállításában, mindenesetre most egy cikkben összegyűjtöttek húsz érdekességet azokról a könyvekről, amelyeket iskolásként angolórákon és angolórákra kellett olvasniuk.

Olivia Colman dermesztő lesz az új Dickens-sorozatban
Tavasszal a Hulun lesz látható a Szép remények legújabb feldolgozása, megérkezett az első előzetese.
Tolsztoj vakmerő katona volt, tapasztalatait beleírta a Háború és békébe
Lev Tolsztoj klasszikusa Gy. Horváth László új fordításában jelent meg ismét magyarul. Az orosz író élete során hivatásos katonaként is szolgált, ezért is tudott megrendítő hitelességgel írni a háborúról. Olvass bele a Háború és békébe!

Az Abigéllel eredünk a Szabó Magda-titok nyomába
Százöt éve született Szabó Magda, az évforduló pedig jó alkalmat kínál arra, hogy újra elővegyük a könyveit. A Könyves Magazinon hamarosan új podcast-sorozatot indítunk, amelyben négy népszerű regényét tárgyaljuk ki. Az első az Abigél lesz - kedvcsinálónak olvassatok bele!

Marvel-sorozatot ad ki a Penguin Classics
Hivatalosan is klasszikussá váltak a Marvel-képregények, legalábbis most egy hagyományos formában, Penguin Classics-sorozatként fognak újra megjelenni.

220 éve született Victor Hugo, aki regényével megmentette a Notre-Dame-ot
Kétszázhúsz éve született Besanconban a francia romantika legnagyobb alakja, Victor Hugo. Irodalmi tevékenysége mellett rendkívül fordulatos és eseménydús életet élt – nem volt nehéz öt érdekességet összegyűjteni róla.