Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Illyés Gyulát bemutató szabadtéri kiállítás nyílt Budapesten
A Magyar Művészeti Akadémia Andrássy úti irodaházánál megtekinthető kerítéstárlat a negyven éve elhunyt szerző életútjának fontos állomásait tekinti át.
Illyés Gyula versének kormánykritikus átiratát szavalta el egy makói tanár
Az Egy mondat a zsarnokságról sorait úgy fogalmazta át az október 23-ai ünnepségen, hogy belekerültek a lefóliázott könyvek, a státusztörvény és a Balaton-part kisajátítása is.
1972-ben négy magyar is esélyes volt az irodalmi Nobelra
Illyés, Juhász, Mécs, Weöres - a magyar jelölteken túl is érdemes végigböngészni az 1972-es irodalmi Nobel-esélyesek listáját, amelyet ötven év titkosítás után most hoztak nyilvánosságra.
A nép fia, nemzeti irodalmi ikon és baloldali osztályharcos? - 120 éve született Illyés Gyula
Illyés Gyula életpályája átívelte az egész 20. századot, háromszor kapta meg a Kossuth-díjat és kétszer terjesztették fel irodalmi Nobelre. Miközben irodalmi munkássága a mai napig gyakorlatilag megkérdőjelezhetetlen tekintéllyé teszi, vonzódása a baloldali rezsimekhez a kor ellentmondásosságait is jól tükröző alakká formálja.
Ilyen, amikor egy sportújságíró megszakérti Nemes Nagy Ágnes mai megítélését
Szöllősi György kiválóan lemodellezte azt a viselkedést, amitől Szabó T. Anna óvott.
Mit gondol az író az olvasók országában? Aki válaszol: Gurubi Ágnes
Érdekel minket, hogy a hazai szerzők hogyan látják irodalom és közélet kapcsolatát, de nem aktuál- és pártpolitikai törésvonalak mentén, hanem eggyel általánosabb nézőpontból, ezért összeállítottunk és elküldtünk nekik egy kérdéssort.