Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
A CIA is hasznosnak hitte a volt nácikat a hidegháborúban – Olvass bele a szökött nácikról szóló kötetbe!
Az izraeli hírszerzés veteránja archívumok mélyéről kiásott dokumentumokra és korábban hozzáférhetetlen Moszad-aktákra is alapozva meséli el a szökött nácik történeteit. Olvass bele!
Meghalt Henry Kissinger, a hidegháború csúcsdiplomatája
Százéves korában szerdán meghalt Henry Kissinger, az amerikai diplomácia ellentmondásos alakja, Richard Nixon és Gerald Ford külügyminisztere. Kissinger számos kötet szerzője volt és Nobel-békedíjat is kapott.
Radioaktív sok európai vaddisznó a korábbi atomrobbantások miatt
Egy új tanulmány megállapította, hogy a hidegháború idején végrehajtott nukleáris fegyverkísérletek miatt olyan magas szintű a közép-európai vaddisznó-populáció radioaktivitása. Könyvek hírek mellé.
A hidegháborús években még a kocsmákban is a harmadik világháború kitörése volt a téma
A májusi Margón mutatták be Jobst Ágnes Hontalan hadsereg? című kötetét, amely eredeti levéltári iratok segítségével tárja fel a magyar hírszerzés történetének néhány epizódját az 1950-60-as évtizedből. A szerzőt Mörk Leonóra kérdezte, a beszélgetést most teljes egészében visszahallgathatod!
Dezső András: A rendszerváltás után a titkosszolgálatok maradtak
Dezső András a Maffiózók mackónadrágban és a kokain útját itthon feltáró Magyar kóla után egy új területre, a titkosszolgálatok világába vezeti az olvasót. A Fedősztori kapcsán Valuska László beszélgetett vele az őszi Margón magyar hírszerzésről, beszervezésről, amerikai, orosz és kínai példákról, és persze az olyan közelmúltbeli ügyekről is, mint a Pegasus.
Elhunyt John le Carré, a kémthrillerek nagymestere
89 éves korában elhunyt John le Carré, aki újradefiniálta a kémregények műfaját. Az író a család közlése szerint tüdőgyulladásban hunyt el szombat este.
Szántó T. Gábor: Az elhallgatott traumák roncsolnak, emiatt a nemzedékek konfliktusba kerülnek egymással
Írhat egy író szimfóniát? Úgy tűnik, igen, hiszen Szántó T. Gábor legújabb regénye, az Európa szimfónia nemcsak címében, de négy részre tagolódó szerkezetében is a zeneművet idézi. A szerzővel családi titkokról, a megtévesztett értelmiségi ifjúságról, és a történelem ismétlődő mintázatairól beszélgettünk.