Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

A pokol nem egy fekete vizű tó alján, hanem az emberi lélek legmélyén rejtőzik
Az 1977-es bukaresti földrengés hullámai nemcsak egy város összeomlását idézik elő, de a tektonikus erők megnyitják az emlékezés tereit is. A Pokoltó a hét könyve.

Németh Gábor: Van egy ösztönös együttműködés, ha kínozni kell
A Zsidó vagy? nagy siker volt a magyar kortárs irodalomban két évtizeddel ezelőtt, és azóta sem vesztett szinte semmit a relevanciájából. Németh Gábor a Margón.

Tolnai Ottó halála: „A kortárs magyar irodalom legangyalibb tüneményét veszítettük el”
Pályatársak, kollégák emlékeznek a csütörtökön 84 éves korában elhunyt Tolnai Ottóra.

„A lágert kimeríteni nem kevésbé bolond igény, mint kikanalazni a tengert” – 5 könyv Auschwitz felszabadításának 80. évfordulójára
80 éve, 1945. január 27-én szabadították fel az auschwitzi koncentrációs tábort. Kevésbé ismert, de annál fontosabb könyvekkel emlékezünk meg a holokauszt áldozatairól.

A kapcsolatok láthatatlan tetoválásokként hagynak örök nyomot Ia Genberg regényében
A másik ember belénk ívódott nyomairól szól a svéd Ia Genberg Részletek című regénye, melynek elbeszélője az életében fontos emberek közül négyet emel ki, és mutatja be velük való múlhatatlan kapcsolatát.

Krusovszky Dénes: A lassú tönkremenetellel vetnek számot a verseim
Krusovszky Dénes májusban lírakötettel jelentkezett. Az Életrajzi kísérletek megjelenésének apropóján ültünk le interjúzni vele. Szó esett esetlegességről és arról is, hogy mennyiben nyújt menedéket a költészet a mindent elárasztó technológia elől.

A túlvilág előtti hely, ahol levetítik életünk filmjét – Olvass bele egy különleges japán regénybe!
A japán író, Híragi Szanaka regényének helyszíne egy fotóstúdió, ahol a halottak a másvilágra lépés előtt végignézhetik életük legfontosabb pillanatait. Részlet a könyvből.