Joós Andrea népi motívumokkal díszíti a szerveinket [Túl a plafonon]

Joós Andrea népi motívumokkal díszíti a szerveinket [Túl a plafonon]

A Túl a plafonon podcast sorozatindító beszélgetésének vendége Joós Andrea lesz, a "reneszánsz nő", aki annyiféle tevékenységet csinál egyszerre, hogy szinte számba venni is nehéz. Ami közös bennük, hogy ezek valamiféleképpen mind a biológiához kapcsolódnak - és izgalmasak!
A beszélgetésben hallhatsz majd arról, milyen agyi folyamatokat indít el a színezés, mi történik, ha bocsánatot kér egy tanár, beszélünk a hűtő falán megelevenedő animációkról, de arról is, mit lehet tenni, ha a trónfosztott tudós bunkó, a jól kommunikáló politikus vagy híresség pedig butaságokat mond az oltásról.

A Delonghival közös új podcastsorozatunkban olyan nőkkel beszélgetünk, akik úttörők, illetve példaképek lettek a saját szakmájukban. 

Sándor Anna | 2021. december 21. |

“Emberi szerveket rajzolsz népi motívumokkal? Te nem vagy normális! De mivel nem vagy normális, ez nagyon jó, csinálj belőle színezőt!” - mesél a Túl a plafonon szerdán érkező, nyitó adásában Joós Andrea arról, hogyan született meg egy betegsége folyományaként az első felnőtt szervszínezője, amit azóta két másik követett.

Persze ez csak újabb fordulat volt egy addigra már formabontó karrierben.

-

Joós Andrea biológia-környezettan szakos tanár, tréner, előadó, tudománykommunikációs szakember. Televíziós és rádiós műsorvezetőként is dolgozott, a Tanárnő, kérem podcastet készíti. Tanári munkája során elsősorban az élménypedagógia és a tapasztalati tanulás módszereit alkalmazza, és az alapelve az, hogy a tanórát formálja a diákokra, nem pedig fordítva. Mivel nem titkolt célja, hogy újragondolja a 21. századi tanári önképet, 2015 tavaszán a TEDxDanubia nagykonferencián tartott előadást „A tanári pálya márpedig menő!” címmel. Ezt itt is megnézheted:



Ő hozta létre az élménybiológia nevű tudománynépszerűsítő felületet, amit mindenképpen érdemes bekövetni Facebookon és YouTube-on, mert egyszerre szórakoztató és infromatív.

Joós Andrea szervszínezőiből már három is megjelent, ezekben a magyar népi motívumokkal díszített emberi szervek képei - vagy éppen az oxitocin kémiai képlete - segítenek közelebb kerülni önmagunkhoz, megismerni és megszeretni a testünket.

-

Az első szervszínező a Szívtetkó volt, a cím Lackfi János ötlete, aki ezzel támogatta a projektet. A következő színező, a heART - Színnel-lélekkel elnyerte a “Create Some Good” nemzetközi ötletverseny fődíját. Ebben már nemcsak rajzokat, hanem a szív egészségével és az egészséges életmóddal kapcsolatos információkat is találunk. Hasonló szellemben készült a Szívtől-színig — Birth Your Colours a babát vágyóknak és váróknak, ami perinatális tanácsadók szakmai bevonásával segít felkészülni a szülésre anyáknak és apáknak is.

(Képek forrása: Joós Andrea)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Túl a plafonon: úttörő női hősök az új podcastunk vendégei

Egy ideális világban az ember eredményeit nem befolyásolja a neme. Egy ideális világban a kislányok és kisfiúk találkoznak női hősökkel is, akiktől tanulnak emberségről, szakmaiságról. A Delonghi és a Könyves Magazin közös, Túl a plafonon című podcastsorozatában ilyen példaképekkel beszélgetünk: nőkkel, akik úttörők lettek egy korántsem ideális világban. Aztán könyvet írtak belőle.

...

Jane Austen zseniálisan végigtrollkodja A klastrom titkát [Az Austen-projekt]

A Jane Austen életművét feldolgozó sorozatunk negyedik adásában A klastrom titka című regényt tárgyaltuk ki, amely egyszerre fejlődésregény és szatíra, egyúttal Jane Austen egyik legvitriolosabb és legszórakoztatóbb műve. 

...

Jane Austen neve nélkül jelent meg az eredeti Értelem és érzelem

Hogyan alakult volna a Büszkeség és balítélet története, ha bekövetkezik Mrs. Bennet rémálma? Nagyjából ezt meséli el az Értelem és érzelem, ami a Jane Austen életművét feldolgozó sorozatunk, Az Austen-projekt második beszélgetésének témája lesz augusztusban.

SZÓRAKOZÁS
...

Ez a 8 dolog maradt ki a Harry Potter filmekből, amit a sorozatban szeretnénk látni

A filmfeldolgozás megoldásai néha összefüggéstelenné tették a történetet, máskor csak a szereplőket változtatták át teljesen.

...

Hogyan tovább Ferenc pápa halála után? Nézd meg vagy olvasd el a Konklávét!

A Konklávé című regény vagy a Ralph Fiennes főszereplésével készült filmadaptáció segít jobban megérteni, mi történik a kulisszák mögött.

...

Özvegye valósította meg Dargay Attila álmát – a Csongor és Tünde rajzfilm alkotóival beszélgettünk

Megérkezett a mozikba a Csongor és Tünde mesefilm: Dargay Attila özvegyével, Geszti Péterrel, Eke Angélával és Pálfi Zsolt rendezővel beszélgettünk. 

...

Puskás Panni: Muszáj lenne olyan szövegeket mutatni a fiataloknak, amihez tudnak kapcsolódni

...

Rosszabb a levegőminőség egy magyar faluban, mint egy nagyvárosban?

...

A Föld jövője a tét, de az óriáscégek máig elbagatellizálják a klímaválságot

Kiemeltek
...

Az LMP-s Ungár Péter versben mondja el, mi a baj a világgal - Olvass bele!

Politikusnak lenni nem egyszerű, főleg akkor, ha utána rögtön költőnek áll az ember. Ungár Péter az LMP társelnöke nemrég versekbe foglalta azt, hogyan látja a világot. Olvass bele!

...

A Föld napja: 7+1 könyvújdonság, amivel visszatalálhatunk a természethez és az egyszerűbb élethez

A bolygónk csodálatos hely: ha egy kicsit túllátnánk a saját kis valóságunkon, észrevehetnénk, milyen intelligens növényekkel és állatokkal vagyunk körülvéve. 

...

Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk

A mai világban már nem arról beszélünk, hogy hogyan tudunk egymással kapcsolódni, hanem hogy egyáltalán tudunk-e. Szaniszló Judit A másik ember című kötete a hét könyve.