A Dűne messiása után Villeneuve elengedi Herbertet

A Dűne messiása után Villeneuve elengedi Herbertet

sa | 2024. február 01. |

Bár a Warner részéről még nem erősítették meg a harmadik Dűne-film elkészülését, Denis Villeneuve sokadjára beszél arról a sajtóban, hogy trilógiává bővítené a Dűnéjét.

A Time magazinnak adott interjújában most arról mesélt, hogy már készül is A Dűne messiása forgatókönyve, ám az ő részéről ezzel le is zárná a Dűne-filmeket. Mondja ezt úgy, hogy A Dűne messiása után Frank Herbert még több kötettel bővítette univerzumát: A Dűne gyermekei (1976), A Dűne istencsászára (1981), A Dűne eretnekei (1984), A Dűne Káptalanház (1985).

Villeneuve azt is hozzátette, hogy ha elkészítheti A Dűne messiását, akkor is pihen egy kicsit a harmadik rész előtt, mert

az elmúlt hat évét a Dűnével töltötte, és a saját mentális egészsége érdekében szünetet kell tartania.

A főbb szerepeket alakító Timothée Chalamet és Zendaya mindenesetre azonnal megerősítették, hogy amennyiben zöld lámpát a kap a projekt, természetesen benne lennének.

Herbert 1965-ös klasszikusából két részben készült film, a második bemutatója a hollywoodi színészek és forgatókönyvírók sztrájkja miatt csúszott idénre. A rendező korábban azt ígérte, ebben már „több harkonnenes cucc” lesz, utalva a főhős Paul Atreides (Chalamet) és családja ádáz ellenfeleire. 

Bár sokan rajonganak David Lynch Dűne-verziójáért, és szintén sokan lettünk volna kíváncsiak a chilei-mexikói Alejandro Jodorowsky abszurdan zseniális, all-star feldolgozására (olyan szereposztással, mint Orson Welles, Salvador Dalí, Mick Jagger, Alain Delon, Geraldine Chaplin, David Carradine, a zenét pedig a Pink Floyd írta volna), azt meg kell adni Villeneuve-nek, hogy ő az első, aki a korábban megfilmesíthetetlennek hitt Dűnét – hiszen többeknek beletört a bicskája – sikeresen a nagyvászonra költöztette.

A filmmel nekünk felemás volt a viszonyunk, a regény monumentalitását és hangulatát Villeneuve nagyon eltalálta, az emberek közötti bonyolult, sok intrikával terhes viszonyt kevésbé tudta ábrázolni.

A Dűne nem találja a mértéket, de eléri, hogy látni akarjuk a folytatást
A Dűne nem találja a mértéket, de eléri, hogy látni akarjuk a folytatást

Dennis Villeneuve feladta a leckét a nézőknek, legyen szó A Dűne univerzumának rajongóiról, a Frank Herbertet nem olvasó mozilátogatókról, vagy akár a rendező munkásságának követőiről.

Tovább olvasok

Mindeközben a Dűne előzménysorozatát leforgatták Budapesten. Dune: The Sisterhood az HBO Maxnak készül, évezredekkel a Dűne eseményei előtt játszódik, és a Bene Gesseritként ismert nagy hatalmú és a politikai játszmákat is irányító rend felemelkedéséről szól. A rendezői székben Johan Renck ült, akinek nevéhez olyan munkák kapcsolódnak, mint a Csernobil vagy a Breaking Bad. Várhatóan év végén kerül a képernyőkre.

(Variety)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Dűne folytatásában Paul Atreides összefog a fremenekkel, hogy bosszút álljon családjáért

Befejeződött a Dűne 2. forgatása: erről posztolt Instagramján a film főszereplője, Timothée Chalamet.

...

A Dűne előzménysorozatát kezdték el forgatni Budapesten 

A cselekmény tízezer évvel a Dűne eseményei előtt játszódik.

...

Christopher Walken az Impérium császára lesz a Dűnében

Egyre impozánsabb a Dűne szereplőgárdája.

SZÓRAKOZÁS
...

Mi a közös Karácsony Gergelyben és Orbán Viktorban? Ugyanazt a könyvet olvassák!

A politikai táborok között csak egy közös pont van: Spiró György nagyregénye.

...

Tóth Gabi önéletrajzi könyvet ír

Az elmúlt 20 évét foglalja majd össze a könyvben. 

...

Ezért nem baj, ha több könyvet vásárolsz, mint amennyit elolvasol

Számodra mit jelent a könyvvásárlás?

Polc

Foci, szex és nagy pénzek: tényleg játék az élet a profi sport világában?

...

Lehetséges-e megérteni egy sorozatgyilkos indítékait?

...

"Istenről és Édesanyáról vagy jót vagy semmit" – Ongjerth Hanna: Fecskefészek

...

Az év egyik legmegrázóbb disztópiájában egy anya küzd gyermekei túléléséért

...
...

Hogyan leszünk kritikus olvasók, ha már az iskolában megmondják, mi a jó és mi a rossz? Podcast Mohácsi Balázzsal

...

Spiró György: Hungária és Magyarország nem azonos

...

Závada Péter: Minden az Énről szól, az összes kütyünk neve is