Nézz bele a Baráti beszélgetésekbe!

ro | 2022. április 13. |
SALLY ROONEY
Baráti beszélgetések
Ford.: Dudik Annamária Éva, 21. Század Kiadó, 2020, 301 oldal
-

Májusban debütál a Baráti beszélgetések minisorozat, és megérkezett végre az első rendes előzetese. Az adaptáció alapjául szolgáló regény volt Sally Rooney első kötete, amely négy fiatal felnőtt bonyolult viszonyrendszeréről mesél, és persze szó van benne barátságról, szenvedélyről, az önmagunk, illetve a mások iránti hűségről.

„A könyv olyan, mint egy jól felépített sakkjátszma: minden egyes szereplő lépése változtat az összes szereplő viszonyának dinamikáján. Így egy olyan folyamatosan hullámzó szerelmi négyszög jön létre, amelyet a közeledés-távolodás váltakozása határoz meg. Közben pedig Frances szemszögén keresztül kirajzolódnak az y-generáció problémái, félelmei is” – írtuk korábban a könyvről.

Az előzetes mellett kikerült egy közel háromperces részlet is az egyik epizódból, amelyet itt lehet megnézni:

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Itt vannak az első képek a Baráti beszélgetések adaptációjából!

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Normális emberek után Sally Rooney első könyvéből, a Baráti beszélgetésekből is 12 részes sorozat készül. Az adaptáció a tavasz folyamán érkezik, most pedig megérkeztek az első képek is. 

...

Kiderült, kik fogják játszani a főszereplőket a Baráti beszélgetések-sorozatban

A Normális emberek után Sally Rooney első könyvéből, a Baráti beszélgetésekből is 12 részes sorozat készül. Most végre elkezdtek szivárogni az információk a szereplőgárdáról, mutatjuk, mit lehet tudni.

...

A film, amit látnod kell, ha tetszett a Baráti beszélgetések

Elsőre különösnek tűnhet, hogy egy könyvet és egy filmet összekössünk, csupán az alapján, hogy a főhősnek ugyanaz a neve, de Sally Rooney lassan kultikussá váló regényében, a Baráti beszélgetésekben és a Greta Gerwig- féle Frances Ha-ban sokkal több a közös vonás a neveknél. Összeszedtük, mik a közös pontok a két barátságról szóló történetben!

A hét könyve
Kritika
Vigyázz, mit kívánsz: lesben áll a gonosz! – Horváth Adél első regényéről
Várkonyi Gábor: Az Esterházyak több száz éven át uralták a történelmet

Várkonyi Gábor: Az Esterházyak több száz éven át uralták a történelmet

Hogyan szövődött össze az európai történelem és az Esterházy család múltja? 

Kiemeltek
...

Vas Máté: Annyiféleképpen lehet mondani, ha mondani kell

Interjúsorozatban mutatjuk be a Margó-díj előzsűrijének tagjait, ezúttal Vas Mátét.

...

Zsembery Borbála: Én valójában olvasni szerettem volna egész életemben

Interjúsorozatban mutatjuk be a Margó-díj előzsűrijének tagjait, elsőként Zsembery Borbálát.

...

Mitől lesz igazán jó egy krimi? – Arne Dahl skandináv szerző válaszol

Milyen egy jó krimi, és hogyan változott a műfaj az évek során? Arne Dahl svéd íróval beszélgettünk.

Egy kis élet: amitől zokog a TikTok, pedig csak darabjaira szedi az amerikai álmot

Egy kis élet: amitől zokog a TikTok, pedig csak darabjaira szedi az amerikai álmot

A hét könyve Hanya Yanagihara Egy kis élet című nagyregénye.

Szerzőink

Könyves Magazin
Könyves Magazin

Vas Máté: Annyiféleképpen lehet mondani, ha mondani kell

Könyves Magazin
Könyves Magazin

Zsembery Borbála: Én valójában olvasni szerettem volna egész életemben