Jó éve van Andy Serkisnek, akit a Lithub egyszerűen csak a poszthumán színészet királyaként emleget, miután eljátszotta Gollamot, King Kongot, Snoke fővezért és a Caesar nevű emberszabású majmot is.
Az 58 éves Serkis az elmúlt hónapokban egyre-másra hírt adott magáról. Az ő rendezésében került a mozikba a második Venom-film, majd antagonistaként szerepelt az új Batmanben, aztán mi is írtunk róla, hogy végre belefoghat régi tervébe, és animációs filmet rendez az Állatfarmból:
A hányattatott sorsú produkciós terv végre révbe érni látszik.
Most pedig egy új rendezői projektjét jelentette be, megfilmesíti ugyanis az amerikai Elizabeth McCracken The Giant’s House (‘Az óriás háza’) című 1996-os debütregényét, amit abban az évben a Nemzeti könyvdíj rövidlistájára válogattak.
Az 1950-es évek New Englandjében játszódó történet a már vénkisasszonynak számító könyvtáros, Peggy Cort és a világ legmagasabb embere, James Sweatt kapcsolatáról mesél. Ugyan Sweatt fiktív figura, de az élete hasonlít az 1918-ban született Robert Wadlow-éra, aki nyolcéves korára már 188 centi volt. A regény és Wadlow sorsa is olyan kérdéseket vet fel, mint hogy egy teljesen átlagos ember életét hogyan befolyásolja, hogy a teste viszont extrém különleges - illetve hogy az embereket miért izgatja ennyire, ha valaki nagyon más, mint ők.
A adaptációhoz kapcsolódó érdekesség még, hogy a forgatókönyvét Nick Hornby, a Pop, csajok, satöbbi és az Egy fiúról szerzője írja, aki legutóbb egy Brexit-regényben mesélt arról, hogyan szakad szét a brit társadalom. Az Olyan, mint te a hét könyve volt nálunk (itt bele is olvashatsz):
Vajon mi a közös a Brexitben és egy olyan párkapcsolatban, amiben a felek közt sok a különbség? Látszólag talán semmi, Nick Hornby új regényében azonban a kettő mégis párhuzamba kerül, méghozzá nem is akárhogy. Az Olyan, mint te a hét könyve.