Jó éve van Andy Serkisnek, akit a Lithub egyszerűen csak a poszthumán színészet királyaként emleget, miután eljátszotta Gollamot, King Kongot, Snoke fővezért és a Caesar nevű emberszabású majmot is.
Az 58 éves Serkis az elmúlt hónapokban egyre-másra hírt adott magáról. Az ő rendezésében került a mozikba a második Venom-film, majd antagonistaként szerepelt az új Batmanben, aztán mi is írtunk róla, hogy végre belefoghat régi tervébe, és animációs filmet rendez az Állatfarmból:
Most pedig egy új rendezői projektjét jelentette be, megfilmesíti ugyanis az amerikai Elizabeth McCracken The Giant’s House (‘Az óriás háza’) című 1996-os debütregényét, amit abban az évben a Nemzeti könyvdíj rövidlistájára válogattak.
Az 1950-es évek New Englandjében játszódó történet a már vénkisasszonynak számító könyvtáros, Peggy Cort és a világ legmagasabb embere, James Sweatt kapcsolatáról mesél. Ugyan Sweatt fiktív figura, de az élete hasonlít az 1918-ban született Robert Wadlow-éra, aki nyolcéves korára már 188 centi volt. A regény és Wadlow sorsa is olyan kérdéseket vet fel, mint hogy egy teljesen átlagos ember életét hogyan befolyásolja, hogy a teste viszont extrém különleges - illetve hogy az embereket miért izgatja ennyire, ha valaki nagyon más, mint ők.
A adaptációhoz kapcsolódó érdekesség még, hogy a forgatókönyvét Nick Hornby, a Pop, csajok, satöbbi és az Egy fiúról szerzője írja, aki legutóbb egy Brexit-regényben mesélt arról, hogyan szakad szét a brit társadalom. Az Olyan, mint te a hét könyve volt nálunk (itt bele is olvashatsz):
Vajon mi a közös a Brexitben és egy olyan párkapcsolatban, amiben a felek közt sok a különbség? Látszólag talán semmi, Nick Hornby új regényében azonban a kettő mégis párhuzamba kerül, méghozzá nem is akárhogy. Az Olyan, mint te egy huszonkét éves fekete srác és egy negyvenes fehér anyuka szerelméről mesél, de persze nem csak egyszerű lovesztori, hanem nagyon pontos társadalmi szatíra is, amely a maga árnyaltságában mutatja be a mai Anglia helyzetét. Amiről pedig a leginkább szól, hogy hányféleképpen csúszhat félre a kommunikáció, és mi köze ennek az emberek közti egyre növekvő szakadékhoz. Az Olyan, mint te a hét könyve.