Bukott angyal és búcsúzó szörnyvadász - Ezeket az adaptációkat nézzük júliusban!

Terry Pratchett és Neil Gaiman rajongóinak határidőnaplójában piros betűs napként szerepel július 28-a, az Amazon Prime-on ugyanis aznap debütál az Elveszett próféciák (Good Omens) második évada, amelyben természetesen visszatér a bukott angyal, Azirafael (Michael Sheen) és a visszavonult démon, Crowley is (David Tennant). Életüket alaposan összekuszálja az amnéziás arkangyal, Gabriel (John Hamm), akit Gaiman egy interjúban csak úgy jellemzett, mint „mindenki legrosszabb főnöke”.

Szörnyvadászként utoljára láthatják a nézők Henry Cavillt a Vaják című sorozatban, amelynek harmadik évada július 27-én érkezik a Netflixre. A rajongókat annak idején eléggé sokkolta, amikor kiderült, hogy a színész otthagyja a sorozatot, aminek legvalószínűbb oka, hogy kibékíthetetlen ellentét alakult ki Cavill és a sorozat írói között. Utóbbiak ugyanis következetesen figyelmen kívül hagyták a színész kérését, hogy jobban vegyék figyelembe az eredeti regényeket és készítsenek könyvhűbb adaptációt. Jelen állás szerint a negyedik évadban nem más veszi majd át Ríviai Geralt szerepét, mint Liam Hemsworth, de addig még Cavill aprítja a szörnyeket.

Eredetileg 2015-ben jelent meg Katherine Center Boldogság kezdőknek című regénye, amelyben egy Helen nevű nő a házassága összeomlása után csatlakozik egy túlélőtúrához. Csak az öccse unszolására mond igent, viszont nem igazán dobja fel, amikor kiderül, hogy testvére idegesítő barátja is részt vesz a túrán. Az úton bosszúságok egész sora keseríti meg a mindennapjait, míg egyszer csak rá nem döbben, hogy mik az igazán fontos dolgok az életben. A film július 27-től látható a Netflixen, a főbb szerepekben Ellie Kemperrel és Luke Grimesszal.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Benedict Cumberbatch lesz a főszereplője A bánat egy tollas állat adaptációjának

Benedict Cumberbatch játssza a főszerepet Max Porter első regényének (A bánat egy tollas állat) filmes változatában. 

...

Al Pacino a Lear király legújabb adaptációján dolgozik

A színész összesen négy filmes projektben van most benne, emellett pedig az önéletrajzát írja.

...

Harvey Keitellel érkezik Az auschwitzi tetováló adaptációja

Lale Sokolov egy életen át titkolta a múltját, majd idős emberként mesélte el a történetét Heather Morrisnak.

Kiemeltek
...

Pottyondy Edina megtalálta a szabadságot az első könyvében

Megjelent Pottyondy Edina első könyve, ami visszafele olvasva a hét könyve lett.

...

Január tényleg a szakítás hónapja? A válás című regényt ekkor olvassák a legtöbben!

A statisztikák szerint a legtöbb pár januárban dönt a szakítás mellett. Ezért olvassák ilyenkor többen A válás című könyvet?

...

Peer Krisztián: Nyomaszt a kérdés, hogy mennyi lehet még hátra

Változik-e az ember költészete az öregedéssel? És mit azok a versek, amiket nem lehet újraírni?

„Ahogy elkezdek írni, megszáll valami öröm” – a 90 éves Bodor Ádámot köszöntötték

„Ahogy elkezdek írni, megszáll valami öröm” – a 90 éves Bodor Ádámot köszöntötték

Dragomán György, Kiss Tibor Noé, Dávid Anna és a külföldi fordítói is köszöntötték az írót születésnapján.

Szerzőink

Széles-Horváth Anna
Széles-Horváth Anna

Mit árul el rólunk az önismereti könyvek sikere?

Valuska László
Valuska László

Pottyondy Edina megtalálta a szabadságot az első könyvében

Hírek
...

Idén érkezik a Twin Peaks sztárjának memoárja

...

Kisbolygó viseli Krasznahorkai és Tarr Béla nevét

...

Te is kibérelheted a Heated Rivalry-ből ismert ikonikus „cottage”-ot

...

Belovagol az új Mr. Darcy: megérkezett a Büszkeség és balítélet Netflix-sorozat első teasere!

...

Ez az igazság a Báthory Erzsébet-legendák mögött – amerikai szerző írta meg a „véres grófnő" történetét

...

Nemzetközi Booker-díjra esélyes Daniel Kehlmann Mozgóképe