Nemrég elindult a Zöld könyv podcast, a Dumaszínház és Könyves Magazin közös projektje, amelyben Litkai Gergely ismert írókkal, tudósokkal, aktivistákkal beszélget környezetvédelemről és fenntarthatóságról.
Az első adás vendége Pribéli Levente biológus és humánökológus volt. A beszélgetésben szóba került a társadalmi szerepvállalás és a klímaváltozás kérdése, a kis lépések szerepe a gondolkodásban, az alkalmazkodás nehézségei, illetve a média felelőssége az emberek tájékoztatásában és nevelésében.
A sorozathoz könyvajánló is tartozik, amelyben az adott részhez kapcsolódó könyvet ismertetjük.
Klímakönyv (szerk. Greta Thunberg)
Greta Thunberg svéd környezetvédő aktivista sok évvel ezelőtt lett híres azzal, hogy fiatal kora ellenére tudatosan és rendszeresen tesz azért, hogy felhívja a figyelmet a környezetszennyezésre és a klímaváltozásra. Ez a könyv pedig ennek a tudatosságnak az újabb lépcsője, ugyanis Thunberg válogatásában olyan tanulmányokat és kutatásokat olvashatunk,
amelyek rámutatnak az éghajlati katasztrófa tényleges mivoltára és kiterjedtségére, a saját felelősségünkre, és a politika szerepére mindebben.
Geofizikusok, oceanográfusok, meteorológusok, mérnökök, közgazdászok, matematikusok, történészek, filozófusok és őslakos vezetők szemszögéből láthatjuk, milyen hatással is van az ember pusztító tevékenysége a bolygónkra.