Kötelezőkről, Robert Capáról, gyerekirodalomról és az első könyvekről indít podcastsorozatot a Könyves Magazin

Régóta készítünk podcastokat, de célzottan, szervezetten eddig még nem csináltuk. Februárban elindulnak sorozataink, amelyek hétről-hétre változatos témákban és megközelítésben mesélnek könyvekről, irodalomról, társművészetekről, és rajtuk keresztül igazából mindenről. Mutatjuk, mi vár rátok.

Most is érdemes böngészni a podcast-csatornánkat, meghallgatható a Vaktérkép-sorozatunk, amelyben belföldi felfedezőtúrát tartottunk írókkal (többek között Kiss Noémi, Péterfy Gergely vagy Kiss Tibor Noé vezetett minket), Kávészünet címmel 10 részes beszélgetéssorozatot készítettünk írókkal alkotásról, írásról, első szövegekről, valamint a jövőről és fenntarthatóságról beszélgettünk mások mellett Al-Ghaoui Hesnával, Ráskó Eszterrel vagy Hajós Andrással a Bezzeg az én jövőmben című sorozatunkban.

Hol vagyunk elérhetőek? Spotify, Apple PodcastsPodbean, Google Podcast.

vl | 2021. február 18. |

-

Kötelezők

A kötelező olvasmányok közös tudásunk, élményünk, hagyományunk, amiket aligha tudunk elkerülni életünk során. De mi történik ezekkel a könyvekkel, ha lekerül róluk a kötelező címke és felnőtt fejjel, önszántunkból térünk vissza hozzájuk? A sorozatban a kötelező olvasmányokról beszélgetünk írókkal, rendezőkkel, színészekkel, akiknek életében és munkásságában fontos szerepet játszott az adott mű, amivel a legtöbben az iskolapadban találkoztunk. Ott Anna műsora.

Mesék Minden Mennyiségben

Gyerekirodalom – nem csak gyerekeknek! Tandori óta tudjuk, hogy van, amivel nem lehet betelni – mi is így vagyunk az izgalmas gyerek- és ifjúsági irodalommal. Új podcastunk a meséken innen és túl vizsgálja meg, mi zajlik éppen a könyvpiacon, a kiadóknál, a boltokban, az írók és az illusztrátorok műhelyeiben. Újdonságokat mutatunk be és régi klasszikusokat porolunk le, vendégeket hívunk, és fontos témákat beszélünk ki és beszélünk meg. A HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum és a Könyves Magazin közös podcastja, Szekeres Niki és Ruff Orsolya műsora.

Az első

Mindenkinek volt egy első. Olvasóként mindig az újabb és újabb könyveket várjuk kedvenc íróinktól, költőinktől, de megfeledkezünk arról, milyen volt az első könyvet megírni: kiállni és megmutatni, ami addig csak titokban készült, majd elengedni a szöveget. Beszélgetés írókkal az első lépésekről, az első sikerekről, pofonokról és visszajelzésekről. Valuska László műsora.

Capa - Fókuszban

„Ha nem elég jók a képeid, nem voltál elég közel." A 20. század egyik legjelentősebb fotósa, dokumentátora, hatitudósítója volt Robert Capa, aki 1913-ban Friedmann Endreként látta meg a napvilágot Budapesten. Hemingway cimborája, Steinbeck útitársa, egy igazi kalandor, nőcsábász, menekült, szerencsejátékos, hontalan, rocksztár, szemfényvesztő, zseni - rövidre szabott életének 41 évében is legenda. Az őt körülvevő misztikumnak nemcsak tárgya, de a róla keringő mendemondák egyik legfőbb forrása is ő maga volt. Sorozatunkban arra keressük a választ, hogy milyen is volt valójában, ki áll az általa nagyvonalú ecsetvonásokkal megörökített Robert Capa imázs mögött. Szeder Kata műsora.

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Podcast

Kiss Tibor Noé: Az emberek 90%-a tragikus állapotban van [PODCAST]

Hosszas várakozás után, végül idén ősszel jelent meg Kiss Tibor Noé legújabb kötete. A Beláthatatlan tájról a Margó Irodalmi Fesztivál színpadán Kiss Tibor Noéval a kötet szerkesztője, Szegő János beszélgetett. Hallgasd meg most te is a Margó podcast csatornáján!

...
Podcast

Halász Rita: Egy ilyen témában néha bizony el kell menni a falig [PODCAST]

Halász Rita regényírói bemutatkozása, a Mély levegő, egy bántalmazó kapcsolat szokatlanul lényegretörő, erőteljes látlelete, s egyúttal egyfajta útkeresés. A szerzővel a kötetbemutatón Németh Gábor beszélgetett.

...
Podcast

Maros András: Elkezdett foglalkoztatni negyven pluszosan, hogy mi a harminc pluszos barátság [PODCAST]

A Margó Irodalmi Fesztivál színpadán mutatta be a Két-három dán címmel megjelent legújabb kötetét Maros András. A szerzővel Valuska László beszélgetett. Hallgasd vissza most te is a Margó Spotify-csatornáján.

A hét könyve
Kritika
Grecsó Krisztián családtörténetében háborúk dúlnak a szabadságért
...
Nagy

A Mozgókép 2024 legjobb könyve: a film akkor is forog, ha nácik diktálnak és táborokból hozzák a statisztákat

Daniel Kehlmann regénye megmutatja, hogy egy totalitárius rendszerben mit jelent művésznek lenni akkor is, ha arra kényszerítik az embert, amit nem akar.

Polc

Edith Eva Eger a testen keresztül meséli el a holokauszt borzalmait

...

Jón Kalman Stefánssonnak a Beatles segít a gyász feldolgozásában

...

Sally Rooney új regénye megindító történet a gyászról, nem csak milleniáloknak

...

Kurva nagy kert Magyarország, nem győzi a személyzet – magyarságtrip Cserna-Szabó Andrással

...
Olvass!
...
Beleolvasó

„Kieszem bánatból az egész alpesi vidéket” - Olvass bele Jaroslav Hašek humoros útinaplójába!

...
Beleolvasó

Ezen az évfolyamtalálkozón minden titokra fény derül – Olvass bele Karen Swan bekuckózós karácsonyi regényébe!

Részlet a Karácsony gyertyafénynél című regényből.

...
Beleolvasó

Aranka legyen egy szerethető, megszánható Jutka néni – Gerőcs Péter esszéje a történetírásról

Hogyan legyen együttérző a szereplőivel, és maradjon következetes az olvasóval? Részlet Gerőcs Péter esszékötetéből.