Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

Volt-e már ennél magasabb az egy négyzetméterre eső kortárs szerzők száma? – fotó
Kincset osztott meg fotóarchívumából a Magvető.

Ezeket a könyveket olvasták a Jóbarátok szereplői
A Jóbarátok egy egész televíziós korszakot határozott meg és több mint huszonöt évvel a bemutatója után is az egyik legnépszerűbb sorozat a világon. Több mint 200 epizódon keresztül követhettük Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler és Ross életét, most pedig megmutatjuk, milyen könyveket olvastak.

Vida Gábor és Demény Péter is állást foglalt Méhes György ügynökmúltjával kapcsolatban
Az Átlátszó Erdélyben megjelent, Méhes György ügynökmúljával foglalkozó cikkre többen reagáltak: az íróról elnevezett alapítvány, az író fia, valamint Demény Péter és Vida Gábor írók.

Jövő héten magyarérettségi – mi változik és mi várható?
A mostani végzősök azok, akik a középiskolát a Covid-járvány közepén, online oktatásban kezdték, most pedig az elsők, akiktől már az új NAT követelményeit kérik számon. Megnéztük, mire készülhetnek.

Herczeg Ferenc tényleg akkora író, hogy kötelező érettségi tételnek kell lennie?
Herczeg Ferenc az idei tanévtől kezdve kötelező érettségi tétel, és ezt a választást nagyon sokan nem tartják indokoltnak. Utánajártunk, mit gondolnak erről a korszakot kutató irodalomtörténészek.

10 éve röhögtünk azon, hogy Rambo Nagy Lászlót szaval
Egy évtizede a magyar internet azon szórakozott, hogy világsztárok magyar költeményeket „szavaltak”. Az irodalmi hangalámondás csúcsaként pedig Nagy László legszebb szerelmes verse hangzott el Rambótól.

Petőfi példátlanul jó érzékkel kezelte a korabeli médiát
Petőfi születésének 200. évfordulója alkalmából nyitotta meg a PIM Költő lenni vagy nem lenni című kiállítását. A kurátorok célja az volt, hogy a költő tankönyvekből ismert, fekete-fehér portréja életre keljen a látogatók előtt, és az eddig ismeretlen arca rajzolódjon ki előttük.
Ady Endre ma is mindennapi beszédtéma Nagyváradon
A PIM januárban megnyitotta az Ady Endre Emlékmúzeumot a költő egykori budapesti lakásában, ahol beszélgetéssorozat indult Ady életéről. A legutóbbi eseményen az író köré épült nagyváradi kultusz került fókuszba, ami máig rendkívül élő, és mindennapi beszédtéma a városban.