Az amerikai Délen található Tulsa Greenwood nevű negyedében a 20. század első évtizedeiben virágzó üzleti negyedet hoztak létre az itt élő kereskedők. A fekete közösség által működtetett, akkoriban „Black Wall Streetként” emlegetett enklávé azonban 102 évvel ezelőtt 18 óra alatt gyakorlatilag megsemmisült. Az a Tulsa Tribune hasábjain megjelent sajtóhír lehetett az eset előzménye, amely szerint egy 19 éves fekete cipőpucoló fiú bántalmazott egy 17 éves lifteslányt.
Hogy pontosan mi történt, arra nem derült fény azóta sem,
az viszont tény, hogy nem sokkal azután, hogy mindez a lap hasábjain megjelent, a bíróság körül néztek egymással farkasszemet a felfegyverzett fehér és fekete férfiak. Dulakodás tört ki közöttük, aztán egy lövés is eldörrent, aztán elszabadult a pokol. A tűzharcban – írta egy korábbi összeállításában a 444 – 10 fehér és 2 fekete férfi halt meg.
Ezt követően fehér randalírozók lepték el Greenwood utcáit, fosztogatni kezdték az üzleteket és felgyújtották a boltokat. Június 1-jére virradóra több mint 35 háztömböt tettek a földdel egyenlővé, nagyjából tízezer lakost kellett kitelepíteni, a halálos áldozatok számát pedig háromszázra becsülik.
Viola Ford Fletcher hétéves korában élte át ezeket a szörnyűségeket. A Mocha Media gondozásában, augusztus közepén megjelent emlékirataiban arról ír, hogy családjának egy lovaskocsin sikerült elhagyni a várost. Számos érzékletesen elbeszélt részlet mellett megosztja az olvasóival, hogy szemtanúja volt egy fekete férfi kivégzésének, illetve elmeséli,
milyen érzés volt átélni azt a pillanatot is, amikor rájuk lőtt a támadók egyike.
Greenwood ‒ írja az esetről a 444 ‒ idővel újjáépült, de a mai napig nem lehet tudni, hogy a halottakat hol temették el, mert a drámáról több nemzedék hallgatott. Viola Ford Fletcher könyvének megjelenése tehát amiatt is fontos, mert nincs túl sok hiteles forrás a Tulsában történtekről, az viszont kétségtelen, hogy az utóbbi években egyre nagyobb az érdeklődés az esettel kapcsolatban.
2010-ben emlékparkot avattak az áldozatok tiszteletére, pár éve pedig Alan Moore és Dave Gibbons Watchmen című képregénye alapján készült minisorozatban tűnt fel a tulsai mészárlás. Azóta a Hulu és a History Channel is készített egy dokumentumfilmet a történtekről, a kiadó ígérete szerint azonban a Don't Let Them Bury My Storyból a vérengzés újabb részletei tárulnak fel.