Candace Bushnell szerint a Szex és New York nem volt feminista

Candace Bushnell szerint a Szex és New York nem volt feminista

A Szex és New York írója óva intette a nőket attól, hogy a sorozatból vegyenek életvezetési tanácsokat.

ro | 2021. október 18. |
Candace Bushnell
Van még szex New Yorkban?
Ford.: Gondáné Kaul Éva, GABO, 2020, 281 oldal
-

Candace Bushnell Szex és New York című kötete eredetileg 1997-ben jelent meg Amerikában, a belőle készült sorozat 2004-ben ért véget, de hogy még mindig beszélünk róla, abban nagy szerepe van annak is, hogy az HBO új életet lehel a szériába, a Samantha karaktere nélkül folytatódó And Just Like That...-ben pedig az ötvenes éveiket taposó Carrie-ék kalandjait követhetjük majd nyomon.

Az író egy friss interjúban a sorozatról és annak hatásáról beszélt, a Szex és New Yorkról pedig azt mondta, hogy szerinte a vége felé nem volt épp feminista. "De hát ilyen a tévé. Ilyen a szórakoztatóipar. Az embereknek ezért soha nem szabadna az életüket egy tévéműsorra alapozniuk" - tette hozzá. Bushnell ráadásul azt sem tartja a legjobb ötletnek, hogy a nők egész életükben a számukra tökéletes férfit, azaz Mr. Biget keressék, szerinte ugyanis az hosszú távon nem épp a legjobb gazdasági választás. Hozzátette azt is, hogy a férfiak sok tekintetben nagyon is veszélyesek lehetnek a nőkre.

A Szex és New York-sorozat Candace Bushnell azonos című kötetén alapul, amely eredetileg 1997-ben jelent meg Sex and the City címmel. A sorozat premierje 1998-ban volt az Egyesült Államokban, hat évadot ért meg, és 2004-ben ért véget.

Candace Bushnell amúgy megérti a közönségkedvenc Samantha karakterét alakító Kim Catrallt, hogy nem tér vissza a folytatásba, amelynek a részleteiről ugyanakkor nincs tudomása, de mindenképp nézni fogja. Bushnell jelenleg saját műsorára készül, amely az író Van még szex New Yorkban? című könyvén alapul.

Forrás: Deadline

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

10 dolog, amit eddig tudunk az új Szex és New York-sorozatról

Ha minden jól megy, idén tavasszal kezdődik a Szex és New York folytatásaként emlegetett And Just Like That... forgatása. Rengeteg pletyka és érdekesség kering már róla, kiválogattuk a legizgalmasabbakat.

...

5 könyves érdekesség a 20 éves Szex és New York-sorozatról!

...

Arthur Miller lenyűgöző könyvgyűjteménye a New York-i Közkönyvtárhoz kerül

A New York-i Közkönyvtár idén egy jelentős gyűjteménnyel bővül: Athur Miller 692 kötetből álló könyvtárát kapják meg.

KÖNYVHÉT
...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!

...

Értelmiségi pokoljárás Péterfy Gergellyel – Dante, a digó és a pesti svihák / Flair #12

Péterfy Gergely megírta Digó című regényét egy kiégett értelmiségiről, aki megjárja a poklot. Podcast.

...

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

Mihez kezd egy generáció, ha a szülőktől örökölt értékeket nem érzik magukénak? Hallgasd a Flairt!

...

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcast pörög tovább: hallgassátok meg beszélgetésünket Vajna Ádám költővel!

...

Maffia, instavilág és a brüsszeli bagett az Üveghattyúban – Beszélgetés Durica Katarinával / Flair #9

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcastnak nincs: hallgassátok meg beszélgetésünket Durica Katarinával! 

A hét könyve
Kritika
Megtalálni a halálban az életet – Szentesi Éva új regényéről
Durica Katarina: Úgy csináltak, mintha tőlem tudták volna meg, hogy meg fognak halni

Durica Katarina: Úgy csináltak, mintha tőlem tudták volna meg, hogy meg fognak halni

Milyen veszélyekkel jár, ha tabusítjuk a halált? Interjú Durica Katarinával.

Nevetnél egy jót? 5 könyv, ha humoros olvasmányra vágysz

Nevetnél egy jót? 5 könyv, ha humoros olvasmányra vágysz

Mert a humorra lehet a legjobban kikapcsolni. 

Szerzőink

bs
bs

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Fiala Borcsa
Fiala Borcsa

Durica Katarina: Úgy csináltak, mintha tőlem tudták volna meg, hogy meg fognak halni

Hírek
...

Fosse, Cărtărescu és mások – XIV. Leó pápa írókat fogadott a Vatikánban

...

Filmet kap A varázslatos iskolabusz – már Miss Mitzi is megvan!

...

Meghallgatnád az Odüsszeia szövegét Michael Caine AI-hangján?

...

Ez a hard-boiled krimi tarol most a Netflixen

...

Az ösztöndíj, amire szükséged van – már csak pár napig lehet jelentkezni a Mastercard - Alkotótársra

...

Jane Goodall képregényhős lett

Olvass!
...

„A rések közé minden puha jóság és minden harsogó / gonosztett helyet présel önmagának” – Olvass bele Nagy Lea verseskötetébe!

Lehet szép a pusztulás? Nagy Lea verseskötetéből kiderül!

...

Milyen lenne a világ, ha tinédzserek vezetnék? Olvass bele a Lázadó ifjúság című thrillerbe!

Semmi nem lehet nehezebb, mint tinédzsernek lenni ebben a világban.

...

Miért imádjuk gyűjteni a könyveket, ha mégsincs időnk elolvasni őket? – Olvass bele a cundoku jelenséget feltáró könyvbe!

Ne legyen bűntudatod, mert imádod gyűjteni a könyveket. A japánoknak erre külön elnevezésük is van. Olvass bele!