A szerepjátékok (RPG) fejlesztésében is utazó svéd Free League kiadó, amely olyan termékeket dobott piacra, mint például a Mesék a Hurokból társas vagy az Alien RPG, úgy döntött, hogy március 18-21-e között minden, a webshopjában eladott termék után a bevétel felét a Nemzetközi Vöröskeresztnek ajánlja, kimondottan azért, hogy ezzel az ukrajnai humanitárius helyzeten segítsen - írj a Dicebreaker.
Közleményében a cég azt írta, hogy őket is elborzasztották az ukrajnai háborús események és az azok nyomán kibontakozó humanitárius katasztrófa. Éppen ezért a kiadónál azt érezték, hogy muszáj összefogniuk a rajongókkal, hogy segíteni tudjanak, és hasonló kezdeményezésre buzdítanak másokat is. Az adományokból a Nemzetközi Vöröskereszt iható vizet, élelmet és menedéket biztosít mindazoknak, akik a háború miatt kénytelenek voltak elhagyni otthonukat. A szervezet emellett kórházakat és egészségügyi hálózatokat segít, valamint abban is, hogy a háború miatt elszakadt családok újra együtt lehessenek.
Már két hete tart az oroszok inváziója Ukrajnában, így sokan kényszerülnek arra, hogy óvóhelyen húzzák meg magukat. Ebben a helyzetben fontos szerep jutott a könyvtáraknak, amelyek sok családnak nyújtanak menedéket az oroszok bombázása elől.
Tovább olvasokA Mesék a Hurokból Simon Stålenhag elsőként megjelent, közösségileg is finanszírozott artbookja (ITT írtunk róla bővebben). A kötet egy különleges világba vezet: a svéd állam az 50-es években elrendelte, hogy a világ legnagyobb részecskegyorsítóját építsék meg az idilli, vidéki táj alatt. Ezt nevezik a Huroknak. A könyv tulajdonképpen egy képes emlékfüzet: a szerző képeihez kapcsolódó történetek a főszereplő gyerekkori emlékfoszlányait elevenítik meg, amelyeken keresztül megismerhetjük, milyen volt ennek a létesítménynek az árnyékában, a furcsa építmények, robotok között élni. Mikrotörténetekből körvonalazódik számunkra, mi történik a Hurok hatására, jóllehet annak valódi működése homályban végig marad. A kötetből később az Amazon készített sorozatot.
A szerzővel készített interjúnkat itt tudjátok elolvasni:
Kérdeztük a műveiben fellelhető gyerekkori emlékekről, arról, hogy lehet valami egyszerre retro és futurisztikus, hogyan kapcsolódik könyve az E.T-hez és azt is megtudhatjuk, szerinte mi kell ahhoz, hogy megbirkózzunk a klímaváltozással. Interjú.
Tovább olvasok