Egy különleges oldalt posztolt Facebook-oldalán a New York-i Leo Baeck Intézet: a Cafe Eclair vendégkönyvét nem más szignálta 1951-ben, mint Molnár Ferenc, alatta pedig a Trapp család szignói láthatók, akiknek történetét A muzsika hangja című musicalből ismerhetik a legtöbben.
A page from a guestbook owned by the Cafe Eclair. The guestbook is signed by numerous people in the arts, from music to...
Közzétette: Leo Baeck Institute - New York – 2020. október 12., hétfő
Az intézet tájékoztatása szerint a vendégkönyvet rengeteg művész írta alá akkoriban, zenészek, írók, színházi emberek. Legtöbbjük a nácik elől menekült Európából Amerikába, sokuk zsidó származású volt.
A Cafe Eclair akkoriban egyike volt azoknak a New York-i kávéházaknak, ahol a közép-európai menekültek rendszeresen összegyűltek, találkoztak egymással. Az intézet Molnár Ferencről megjegyzi, hogy egyike a leghíresebb, egyúttal legellentmondásosabb magyar színműíróknak (színdarabjai közül Az ördög, Liliom, A testőr című műveit emelték ki), regényei közül pedig A Pál utcai fiúkat ismerik a legtöbben. Munkásságára nagyban hatott Oscar Wilde, George Bernard Shaw és Gerhart Hauptmann, ő pedig olyan magyar színműírókat és forgatókönyvírókat inspirált, mint Boross Elemér vagy Bíró Lajos.
Molnár Ferenc aláírása alatt a Trapp család szignózta a vendégkönyvet, akik Olaszországon keresztül menekültek Ausztriába a világháború alatt (nem pedig az Alpokon keresztül jutottak Svájcba, ahogy A muzsika hangja állítja). Az Egyesült Államokba érkezve folytatták az éneklést, és évekig Trapp Family Singers néven léptek fel.