Könyvklubot indít Malala

Fearless néven könyvklubot indít Malala Yousafzai pakisztáni emberjogi aktivista, aki a lányok tanuláshoz való jogáért küzd, és aki minden idők eddigi legfiatalabb Nobel-díjasa. A könyvklubban a tagok inspiráló, bátor nők történeteit ismerhetik meg.

Könyves Magazin | 2020. augusztus 26. |

Most végre megtudhatjuk, milyen könyveket olvas Malala, aki kamaszként vált világhírűvé és lett minden idők legfiatalabb Nobel-díjasa. A pakisztáni születésű lány neve azután vált ismertté, hogy 2012-ben tálib szélsőségesek merényletet követtek el ellene az iskolabuszon és több lövés is érte. Életveszélyes sérüléseiből azonban felépült és Angliába ment, ahol alapot hozott létre annak érdekében, hogy minden lány tanulhasson. Békés tiltakozó akciókat és tüntetéseket vezetett a gyermekek kizsákmányolása ellen, és része volt jelentős nemzetközi gyermekjogi egyezmények kidolgozásában. A Nobel-békedíjat 2014-ben, tizenhét évesen kapta meg.

Malala könyve arcot és nevet ad az otthonaikból elüldözött embereknek - Könyves magazin

Miközben a Nincs más út című könyvet olvastam, egyfolytában az járt az eszemben, hogy vajon el fog-e jutni ez a könyv azokhoz a gyerekekhez, akinek a legnagyobb szükségük lenne arra, hogy elolvassák. Akiknek a környezetében olyan élnek, akik minden migránsban ellenséget látnak, akik csak a félelem nyelvén tudnak beszélni a menekültekről.

Malala, aki jelenleg az Oxford hallgatója, most egy Literati nevű startuppal fogott össze, és alapította meg a Fearless elnevezésű online könyvklubját, amely októberben fog elindulni. Havonta egy könyvet fog ajánlani a klub tagjainak, amit aztán közösen meg is beszélnek. A Fearless feliratkozói főként inspiráló, bátor nők történeteivel ismerkedhetnek meg.

Nobel-békedíjat kapott Malala, a világ leghíresebb tinédzsere - Könyves magazin

(Kép forrása) A gyermekek jogainak védelmében folytatott harcért az indiai Kailás Szatjárthi és a pakisztáni Malala Juszafzai kapta idén megosztva a Nobel-békedíjat - jelentette be pénteken Oslóban a norvég Nobel-bizottság. A bizottság indoklása szerint az indiai díjazott - Mahátma Gandhi hagyományának szellemében - békés tiltakozó akciókat és tüntetéseket vezetett a gyermekek kizsákmányolása ellen, és része volt jelentős nemzetközi gyermekjogi egyezmények kidolgozásában.

Malala egyébként főleg tényirodalmat szeret olvasni. Az igaz történetek és az életrajzok a kedvencei, de kedveli az olyan regényeket is, amelyek a világunkra reflektálnak. Emellett Paulo Coelho Az alkimistája az a könyv, amit mindig magánál tart.

Forrás: shethepeople

Kapcsolódó cikkek
...
Kritika

Malala könyve arcot és nevet ad az otthonaikból elüldözött embereknek

...
Hírek

Nobel-békedíjat kapott Malala, a világ leghíresebb tinédzsere

...
Nagy

Túlélte a tálibok támadását, most a nők jogaiért küzd Malala

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket. 

...
Kritika

Jon Fosse a banalitáson át talál utat a természetfelettihez

A Nobel-díjas norvég szerző egymásba írja a hófödte tájat és a koromsötét éjszakát, egymásba játszatja hősét és annak környezetét. A Fehérség az egzakttól a transzcendens felé vezet, így egyszerre szolgál a kivonulás és a bevezetés könyveként.

Szerzőink

...
Sándor Anna

Markovics Botond: A technológia elhozhatja a kort, amikor a diktátorok nem halnak meg

...
Ott Anna

Ezt senki nem mondta – Ott Anna könyvajánlója a második részhez

...
Kiss Imola

Petőfi Sándorról, a tojásspekulánsokról és Vorosilov marsallról szóltak a hírek 1948. március 15-én

Olvass!
...
Beleolvasó

Susanne Abel egy anya eltitkolt emlékein át fejti fel a német nemzet szégyenét – Olvass bele!

Egy férfi idős anyja élettörténetét kutatva váratlanul egy megmagyarázhatatlan fényképre bukkan. Olvass bele Susanne Abel sikerkönyvébe!

...
Beleolvasó

Az Eurotrash provokatív stílusban bontja le az európai felsőbbrendűség mítoszait

Európa korszerűtlen intézményrendszerének, gazdasági növekedése megtorpanásának, erkölcsi irányvesztésének és kulturális önfeladásának terhe alatt nyög, állítja David Harsanyi. Lehet-e példaértékű Európa? Olvass el egy részletet az Eurotrashből!

...
Beleolvasó

Olvass bele Herendi Gábor, Divinyi Réka és Réti László akciódús thrillerébe

Az izgalmas thrillerben egy apa és lánya küzdelme őrült spirálba rántja a szereplőket. Most te is elolvashatsz belőle egy részletet.

A hét könyve
Kritika
Jon Fosse a banalitáson át talál utat a természetfelettihez
...
Nagy

Markovics Botond: A technológia elhozhatja a kort, amikor a diktátorok nem halnak meg

Markovics Botond húsz éve erősíti regényeivel a magyar science fiction irodalmat. A Felfalt kozmosz című legutóbbi regényében örökéletű diktátorok és egy napjainkban is ismerős kataklizma állítja kihívás elé az emberiséget. Nagyinterjú.