Könyvklubot indít Malala

Fearless néven könyvklubot indít Malala Yousafzai pakisztáni emberjogi aktivista, aki a lányok tanuláshoz való jogáért küzd, és aki minden idők eddigi legfiatalabb Nobel-díjasa. A könyvklubban a tagok inspiráló, bátor nők történeteit ismerhetik meg.

Könyves Magazin | 2020. augusztus 26. |

Most végre megtudhatjuk, milyen könyveket olvas Malala, aki kamaszként vált világhírűvé és lett minden idők legfiatalabb Nobel-díjasa. A pakisztáni születésű lány neve azután vált ismertté, hogy 2012-ben tálib szélsőségesek merényletet követtek el ellene az iskolabuszon és több lövés is érte. Életveszélyes sérüléseiből azonban felépült és Angliába ment, ahol alapot hozott létre annak érdekében, hogy minden lány tanulhasson. Békés tiltakozó akciókat és tüntetéseket vezetett a gyermekek kizsákmányolása ellen, és része volt jelentős nemzetközi gyermekjogi egyezmények kidolgozásában. A Nobel-békedíjat 2014-ben, tizenhét évesen kapta meg.

Malala könyve arcot és nevet ad az otthonaikból elüldözött embereknek - Könyves magazin

Miközben a Nincs más út című könyvet olvastam, egyfolytában az járt az eszemben, hogy vajon el fog-e jutni ez a könyv azokhoz a gyerekekhez, akinek a legnagyobb szükségük lenne arra, hogy elolvassák. Akiknek a környezetében olyan élnek, akik minden migránsban ellenséget látnak, akik csak a félelem nyelvén tudnak beszélni a menekültekről.

Malala, aki jelenleg az Oxford hallgatója, most egy Literati nevű startuppal fogott össze, és alapította meg a Fearless elnevezésű online könyvklubját, amely októberben fog elindulni. Havonta egy könyvet fog ajánlani a klub tagjainak, amit aztán közösen meg is beszélnek. A Fearless feliratkozói főként inspiráló, bátor nők történeteivel ismerkedhetnek meg.

Nobel-békedíjat kapott Malala, a világ leghíresebb tinédzsere - Könyves magazin

(Kép forrása) A gyermekek jogainak védelmében folytatott harcért az indiai Kailás Szatjárthi és a pakisztáni Malala Juszafzai kapta idén megosztva a Nobel-békedíjat - jelentette be pénteken Oslóban a norvég Nobel-bizottság. A bizottság indoklása szerint az indiai díjazott - Mahátma Gandhi hagyományának szellemében - békés tiltakozó akciókat és tüntetéseket vezetett a gyermekek kizsákmányolása ellen, és része volt jelentős nemzetközi gyermekjogi egyezmények kidolgozásában.

Malala egyébként főleg tényirodalmat szeret olvasni. Az igaz történetek és az életrajzok a kedvencei, de kedveli az olyan regényeket is, amelyek a világunkra reflektálnak. Emellett Paulo Coelho Az alkimistája az a könyv, amit mindig magánál tart.

Forrás: shethepeople

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Kritika

Malala könyve arcot és nevet ad az otthonaikból elüldözött embereknek

...
Hírek

Nobel-békedíjat kapott Malala, a világ leghíresebb tinédzsere

...
Nagy

Túlélte a tálibok támadását, most a nők jogaiért küzd Malala

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Hírek

Elveszett bibliai fát támasztottak fel egy 1000 éves magból

A Bibliában szereplő fa magját a Júdeai-sivatag egy barlangjában találták. Olyan növényről van szó, ami lokálisan kihalt, a Bibliában viszont többször is említik a gyógyító hatása miatt.

...
Zöld

A barátságaid is lehetnek mélyebbek és bensőségesebbek – olvasd el, hogyan

Cziglán Karolina pszichológus Elfogadó kapcsolódás című könyvével abban igyekszik segíteni, hogy a kapcsolatainkban merjünk sebezhetőbbek lenni, legyen szó barátságról, szülő-gyerek viszonyról vagy párkapcsolatról. Mutatunk egy részletet a kötetből.

...
Zöld

A zöld tea szuperegészséges, de nem csodaszer – 5 könyv a teázásról

A zöld teának nemcsak az illata elbűvölő, de számos nagyszerű hatással is számoltatnak azok, akik rendszeresen fogyasztják. Bemutatjuk a frissítő itallal kapcsolatos tényeket és mítoszokat, aztán ajánlunk öt könyvet a teázás szerelmeseinek.

...
Podcast

Réz Anna: Ha sokkal többet töprengtem volna, valószínűleg kitöprengem magam a gyerekvállalásból [Podcast]

Mit vár el a társadalom egy anyától, és mit egy apától? Ott Anna Réz Annát kérdezte az Ezt senki nem mondta! podcast legújabb adásában. 

Szerzőink

...
Tasi Annabella

Sally Rooney új regénye megindító történet a gyászról, nem csak milleniáloknak

...
Ott Anna

A kiegyensúlyozott babavárástól a békés szülésig – Ott Anna könyvajánlója [Ezt senki nem mondta!]

...
Kiss Imola

Martyna Bunda: Ahhoz, hogy kiszabaduljunk az ördögi körből, el kell kezdenünk érezni

Olvass!
...
Beleolvasó

Fraktálhaza, bölcsészkócs, folklórköpet – Olvass bele az új Pelevin-regénybe!

Mindig eseményszámba megy, amikor Viktor Pelevinnek új kötete jelenik meg. De vajon tényleg képes utópiát írni? 

...
Beleolvasó

Cserhalmi György: Nagy baj, amikor egy ember elkezd magának is hazudni – Olvass bele a könyvbe!

Csáki Judit új kötetében Cserhalmi György sztorijait és anekdotáit gyűjtötte össze színházról, filmről, legendás kollégákról. Most elolvashatsz belőle egy részletet.

...
Beleolvasó

Hogyan zajlott Szendrey Júlia és Petőfi Sándor esküvője? Olvasd el Gyimesi Emese új könyvében!

Ez a könyv elsőként vállalkozik arra, hogy Szendrey Júlia és Petőfi Sándor szerelmének történetét a reformkor grandiózus társadalmi változásainak fényében vizsgálja. Olvass bele!

A hét könyve
Kritika
Sally Rooney új regénye megindító történet a gyászról, nem csak milleniáloknak
...
Podcast

Csak önismereti munkával lehet valakiből igazán jó vezető [Bridge Budapest x Margó]

A Margó és a Bridge Budapest Üzleti Könyvreggelijén Faludi Viktória pszichológussal és Szilágyi Gábor üzletemberrel beszélgettünk arról, miért szükséges az önismeret a mentális jólléthez az üzleti életben is. Hallgasd meg!