Könyvklubot indít Malala

Fearless néven könyvklubot indít Malala Yousafzai pakisztáni emberjogi aktivista, aki a lányok tanuláshoz való jogáért küzd, és aki minden idők eddigi legfiatalabb Nobel-díjasa. A könyvklubban a tagok inspiráló, bátor nők történeteit ismerhetik meg.

Könyves Magazin | 2020. augusztus 26. |

Most végre megtudhatjuk, milyen könyveket olvas Malala, aki kamaszként vált világhírűvé és lett minden idők legfiatalabb Nobel-díjasa. A pakisztáni születésű lány neve azután vált ismertté, hogy 2012-ben tálib szélsőségesek merényletet követtek el ellene az iskolabuszon és több lövés is érte. Életveszélyes sérüléseiből azonban felépült és Angliába ment, ahol alapot hozott létre annak érdekében, hogy minden lány tanulhasson. Békés tiltakozó akciókat és tüntetéseket vezetett a gyermekek kizsákmányolása ellen, és része volt jelentős nemzetközi gyermekjogi egyezmények kidolgozásában. A Nobel-békedíjat 2014-ben, tizenhét évesen kapta meg.

Malala könyve arcot és nevet ad az otthonaikból elüldözött embereknek - Könyves magazin

Miközben a Nincs más út című könyvet olvastam, egyfolytában az járt az eszemben, hogy vajon el fog-e jutni ez a könyv azokhoz a gyerekekhez, akinek a legnagyobb szükségük lenne arra, hogy elolvassák. Akiknek a környezetében olyan élnek, akik minden migránsban ellenséget látnak, akik csak a félelem nyelvén tudnak beszélni a menekültekről.

Malala, aki jelenleg az Oxford hallgatója, most egy Literati nevű startuppal fogott össze, és alapította meg a Fearless elnevezésű online könyvklubját, amely októberben fog elindulni. Havonta egy könyvet fog ajánlani a klub tagjainak, amit aztán közösen meg is beszélnek. A Fearless feliratkozói főként inspiráló, bátor nők történeteivel ismerkedhetnek meg.

Nobel-békedíjat kapott Malala, a világ leghíresebb tinédzsere - Könyves magazin

(Kép forrása) A gyermekek jogainak védelmében folytatott harcért az indiai Kailás Szatjárthi és a pakisztáni Malala Juszafzai kapta idén megosztva a Nobel-békedíjat - jelentette be pénteken Oslóban a norvég Nobel-bizottság. A bizottság indoklása szerint az indiai díjazott - Mahátma Gandhi hagyományának szellemében - békés tiltakozó akciókat és tüntetéseket vezetett a gyermekek kizsákmányolása ellen, és része volt jelentős nemzetközi gyermekjogi egyezmények kidolgozásában.

Malala egyébként főleg tényirodalmat szeret olvasni. Az igaz történetek és az életrajzok a kedvencei, de kedveli az olyan regényeket is, amelyek a világunkra reflektálnak. Emellett Paulo Coelho Az alkimistája az a könyv, amit mindig magánál tart.

Forrás: shethepeople

Kapcsolódó cikkek
...
Kritika

Malala könyve arcot és nevet ad az otthonaikból elüldözött embereknek

...
Hírek

Nobel-békedíjat kapott Malala, a világ leghíresebb tinédzsere

...
Nagy

Túlélte a tálibok támadását, most a nők jogaiért küzd Malala

...
Nagy

Tóth Krisztina: A mesterséges intelligencia soha nem helyettesítheti az emberi alkotást

Bemutatták Tóth Krisztina új, Ahonnan látni az eget című kötetét. A novellák az elmúlt öt év lenyomatai, olyan aktualitásokra reflektálnak, mint hogy milyen helyzetben vannak a melegek, hogyan írnak majd az írók a jövőben, vagy elveheti-e a művészek munkáját a mesterséges intelligencia. 

Szerzőink

...
Sándor Anna

Kleinheincz Csilla: Nem akartam a mágiával elvenni az olvasótól a valóságos megoldásokat

...
Kolozsi Orsolya

Kafkánál a valóság az igazi rémálom, az élet pedig maga a reménytelenség

...
Sándor Anna

A Tél Szokcsóban nem a beteljesülés regénye, hanem az áthidalhatatlan távolságoké

Olvass!
...
Beleolvasó

Milbacher Róbert nagyanyjának élettörténetét írta meg a halálos ágyától gyerekkoráig

 A Keserű víz Milbacher Róbert eddigi legszemélyesebb és legkatartikusabb könyve. Olvass bele!

...
Beleolvasó

Nádasdy Ádám sokat hordta az irháját keresztül-kasul a városon, sosem telt be vele

Nádasdy Ádám visszaemlékezéseiben feltárul egy határokon átívelő, szerteágazó családtörténet, és az, hogy milyen volt felnőni egy soknyelvű, többkultúrájú családban a szürke ötvenes években. Olvass bele!

...
Könyvtavasz

Amikor anya és lánya hazatér, a család ősi birtokán egy több száz éve eltűnt telepeskolónia rejtélye is megoldódhat

A díjnyertes író, Kimberly Brock titkokkal teli, gyönyörűen megírt történetében magával ragadóan mesél a roanoke-i elveszett kolónia rejtélyéről, és a szeretet, a család, az anyaság és az emberi szív határtalan misztériumairól. Olvass bele!

A hét könyve
Kritika
A Tél Szokcsóban nem a beteljesülés regénye, hanem az áthidalhatatlan távolságoké
...
Zöld

Kleinheincz Csilla: Nem akartam a mágiával elvenni az olvasótól a valóságos megoldásokat

Kleinheincz Csilla a hazai spekulatív irodalom egyik kiemelkedő alakja, a Gabo Kiadó szerkesztője, fordító. Új regényében visszanyúlt a tanulmányaihoz, és ember és föld kapcsolatán keresztül beszél napjaink égető kérdéseiről. Podcast.