Főként könyvre költik a német fiatalok az államtól kapott kultúrpénzt

Főként könyvre költik a német fiatalok az államtól kapott kultúrpénzt

ro | 2023. augusztus 14. |

Németország idén csatlakozott azokhoz az európai országokhoz, amelyek egy meghatározott összeget különítenek el minden fiatal számára, mégpedig azzal a céllal, hogy azt kimondottan valamilyen kulturális tevékenységre vagy termékre fordítsák. Németországban minden fiatal, aki idén tölti be a 18-at, 200 eurót kap, amit kultúrára költhet. A Kulturpass hat hete van érvényben, a német kulturális minisztérium pedig most húzott egy mérleget, ami alapján nem nehéz levonni a következtetést, hogy eddig elég sikeresnek tűnik a program.

Még úgyis, hogy mostanáig a jogosultak harmada regisztrált (ez nagyjából 130 ezer fiatalt jelent), viszont az első eredményekből az derül ki, hogy a kapott kultúrpénzt a fiatalok többsége könyvre és képregényre költötte (az összesítés nem részletezi ezek megoszlását, de mindent összevetve ez 83 ezer példányt jelent, mégpedig 1,215 millió euró értékben). Emellett pedig szintén nagyon népszerű terméknek bizonyultak a mozi- (57 ezer darab, 514 ezer euró értékben), valamint a színház- és koncertjegyek (25 ezer darab, 1,274 millió euró értékben). A kapott pénzt a fiatalok a fentieken kívül elkölthetik még kiállítások megtekintésére, de vehetnek belőle lemezt, CD-t, kottát és hangszert is. Mindez az első hat hétben 2,9 millió eurós forgalmat generált.

Korábban Franciaország, Olaszország és Spanyolország is hasonló intézkedéssel próbálta a fiatalok kultúrafogyasztását ösztönözni - ezekben az országokban nagyjából a jogosultak 50-60 százalékát sikerült elérni - a német kormány is hasonlóval számol.

Forrás: Börsenblatt

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A diszlexiás Schwarzeneggert az iskolában még megbüntették felolvasás után

Arnold Schwarzenegger egy Facebook-bejegyzésben számolt be arról, hogy diszlexiás, ezért nagy nehézséget jelentett számára, hogy felvegyen egy hangoskönyvet. 

...

Időpazarlás-e az újraolvasás?

Az élet rövid, a könyvek birodalma pedig végtelen, így joggal merül fel, vajon van-e értelme újraolvasni valamit, vagy inkább keressünk új köteteket? 

...

Minden harmadik ember az olvasásba menekül, ha rossz napja van

Az emberek harmada a könyvekhez menekül akkor, amikor rossz passzban van. A Publishers Association felmérése úgy találta, hogy az olvasás népszerűbb, mint a moziba járás vagy a közösségi oldalak böngészése, és a tévézés után a második helyen áll.

Kiemeltek
...

Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?

A gyerekkorról nemcsak nosztalgikusan, hanem őszintén is lehet beszélni. Lana Bastašić Tejfogak című novelláskötete a hét könyve. 

...

„A halál nem fájhat ennyire” – Totth Benedek írása egy még el nem készült regényből

Olvasd el a részletet, ami a Könyves magazin nyomtatott különszámában jelent meg először.

...

Petőfi és Szendrey Júlia szerelme: miért választja egy finom úri kisasszony a szegény költőt?

Bizonyára sokan azt gondolják, hogy már mindent megírtak Petőfi Sándorról és Szendrey Júliáról, pedig Gyimesi Emese kötete teljesen más fényben mutatja meg ezt a kapcsolatot.

A hét könyve
Kritika
Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?
...

Jókai Mór 200: 6 érdekesség az íróról

Jókai Mór regényeit iskoláskorunk óta olvassuk, könyvei ott vannak minden családi könyvespolcon. Bár 200 éve született, írói hagyatékával ma is foglalkozunk.

Hírek
...

Most már az Amazonon múlik, mikor várható az új James Bond

...

Stephen King visszatért a X-re, csak hogy beszóljon Trumpnak

...

Jókai 200: Olvasd el az író eddig kiadatlan verseit

...

Ez a kutatás nagyban megváltoztatja, amit a halakról gondoltunk + 3 könyv

...

Szex a könyvekben: Sally Rooney felfedi a titkait

...

Kevin Spacey A brutalista sztárját is zaklatta?