Egy kínai nő több mint egy évtizeden keresztül írta a valóságtól teljesen elrugaszkodott bejegyzéseit a kínai Wikipedián a késő középkori Oroszországról. A Zhemao néven említett nő ezzel gigantikus alternatív történelmet kreált, több millió szót jegyzett le kitalált politikai szereplőkről, óriási (és amúgy nem létező) ezüstbányákról, és olyan sorsfordító csatákról, amelyek a valóságban sosem történtek meg. Több mint kétszáz önálló bejegyzés fűződött a nevéhez, és több száz másik Wikipedia-szócikkhez járult hozzá.
Hogy ne legyen túlságosan feltűnő, a ma már kínai Borgesként emlegetett nő több fiókot használt, és mint utólagos bocsánatkérésből kiderült, valójában egy középiskolai végzettséggel rendelkező háziasszony. Bejegyzéseivel ugyanakkor simán kiérdemelné a Wikipedia történetének legnagyobb megtévesztője címet is.
Hogy valami nem stimmel a szócikkekkel, az először egy Yifan nevű fantasy írónak tűnt fel, akinek az szúrt szemet, hogy a kínai bejegyzések még az angol Wikipediánál is részletesebbek, és olyan figurák is felbukkannak benne, amelyek sem az angol, sem az orosz oldalakon nem szerepelnek, ráadásul a valós történelmi szereplőkkel együtt, így nehéz elválasztani a valódit a kitalálttól.
Ahogy az esetről beszámoló LitHub megjegyezte, Zhemao légből kapott bejegyzéseit azóta törölték, így hiába keresné azokat bárki. És miközben az eset ismét felveti a Wikipedia-hitelesség kérdését, akadnak olyanok, akik lenyűgözőnek találják, hogy valaki képes volt egy önálló történelmi logika felépítésére, pontosabban kitalálására, amelynek révén az olyan apró-cseprő részletek kidolgozására is odafigyelt, mint a ruházat vagy a pénz.