Ian McKellen a Meseország-könyvről posztolt

Ian McKellen a Meseország-könyvről posztolt

vl | 2020. november 30. |

Valószínűleg kevesen vannak ma Magyarországon, akik még nem hallottak a Meseország mindenkié című antológiáról (ITT interjúztunk a szerkesztővel, Nagy Boldizsárral), amelyben kortárs szerzők meséltek újra klasszikus meséket, mégpedig úgy, hogy abban marginalizáét csoportok képviselői is megjelentek. A könyv akkor került be a köztudatba, amikor Dúró Dóra ledarált egy példányt, ami óriási felháborodást váltott ki, a külföldi sajtó is cikkezett róla - a TIME Magazin írását itt szemléztük mi is. 

Pontosan ezt a cikket pedig nem más osztotta ma meg, mint mindenki Gandalfja, Ian McKellen, többszörös díjnyertes színész és aktivista, aki csupán egyetlen mondatot fűzött hozzá:

"Bárcsak el tudtam volna olvasni ezt a könyvet gyerekkoromban."

Aki egyébként nem csak olvasni, hanem hallgatni is szeretné a meséket, annak van egy jó hírünk: ismert színészek elkezdtek felolvasni a könyvből, így néhány mesét már meg lehet hallgatni Udvaros Dorottya, Fullajtár Andrea, Takács Katalin és Kovács Patrícia előadásában.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Pszichológusok a Meseországról: Nem létezik olyan, hogy túl korai érzékenyítés

Már több mint ezer pszichológus aláírta azt a szombaton közzétett szakmai állásfoglalást, amely kiáll a Meseország mindenkié című mesekönyv mellett. 

...

TIME: A Meseország mindenkié az LMBTQ-jogokért való harc szimbóluma lett Magyarországon

Már a Time is a Meseország mindenkié című antológiáról ír. A cikkben megemlítik a könyvet ért támadásokat és a petíciót, valamint azt is, hogy egy példányt ledaráltak belőle, és hogy Orbán Viktor miként nyilatkozott róla. 

...

Udvaros Dorottya és Kovács Patrícia is felolvas a Meseország mindenkié kötetből

Eddig négy olyan videó került fel a Labrisz Youtube-csatornájára, melyekben ismert színészek olvasnak fel a Meseország mindenkié című kötetből.

Olvass!
...

„Születésem óta bennem a halál, most legfeljebb csak alakot öltött” – Oravecz Imre az öregedésről és a veszteségekről

Az öregedés és a halál nem ugyanaz, mégis az évek során egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Olvass bele Oravecz Imre új könyvébe!

...

Először jelent meg magyarul Jodi Picoult első regénye: létezhet szerelem és karrier egymás mellett?

Kíváncsi vagy Jodi Picoult amerikai bestsellerszerző legelső regényére? Részlet.

...

Kíváncsi vagy, hogyan folytatódik a Bridgerton 4. évada? Olvass bele az eredeti regénybe!

Olvass bele a Netflixen futó Bridgerton család alapjául szolgáló regénybe!

Hírek
...

A Booker-díjas magyar-brit sztáríró nyitja meg a 97. Ünnepi Könyvhetet

...

Krasznahorkai László díszdoktori címet kap az ELTE-től – ekkor lesz az ünnepség

...

„A következő magyar Nobel-díj?” – Nádas Pétert méltatja egy lengyel lap

...

A latinóra vagy a ChatGPT-oktatás hasznosabb az iskolában? – Ausztriában áll a bál

...

Novellafesztivált rendeznek Spiró György és Háy János részvételével

...

Visky András regénye a hónap könyve lett Németországban