Részlet Hillary Clinton esszékötetének címlapjáról - konyvesmagazin.hu

Hillary Clinton a házasságáról és az öregedésről is ír új kötetében

A volt amerikai külügyminiszter és elnökjelölt, Hillary Clinton esszéi minden eddiginél személyesebb hangvételűek.

ki | 2024. június 27. |

Szeptemberben jelenik meg az Egyesült Államokban Hillary Clinton legújabb könyve, a címe Something Lost, Something Gained: Reflections on Life, Love and Liberty (kb. Amit elveszettem, amit nyertem: Elmélkedések az életről, a szerelemről és a szabadságról). A kötet a kiadója szerint minden eddiginél személyesebb hangot üt meg.

Hillary Clinton rutinos szerző

Az esszékben többek között vall közel ötven éve tartó házasságáról Bill Clintonnal, az USA korábbi elnökével, metodista hitéről, arról, hogy

az elvesztett választás után milyen volt újra alkalmazkodni a civil élethez.

De szóba kerülnek más first ladykkel kötött barátságai és Vlagyimir Putyin is. Emellett olyan univerzális témákról is olvashatjuk a gondolatait, mint az öregedés, a klímaváltozás, a demokrácia, a szabadság, a minkeet fenyegető veszélyek és az előttünk álló jövő.

Elmeséli, hogyan evezett egy kenuban egy volt nácival, aki a fehér felsőbbrendűség híveit igyekszik leszerelni, és milyen volt a sivatagi sótermelők mellett állni Indiában, akik megpróbálnak alkalmazkodni a klímaválsághoz.

Első kézből ismerhetjük meg annak a műveletnek a történetét is, amikor afgán nőket igyekeztek biztonságos helyre evakuálni Amerika leghosszabb háborújának utolsó napjaiban.

„Olyan ezt a könyvet olvasni, mintha a legokosabb, legviccesebb, legszenvedélyesebb barátoddal ülnél egy hosszú vacsorán.

Ez az a Hillary, akit az amerikaiak megismertek: őszinte, elkötelezett, humoros, önironikus – és mindig tanul” – mondta a kötetről Priscilla Painton, Clinton szerkesztője. 

Hillary Clinton több könyvet írt már, köztük lányával olyat is, ami gyerekeknek szólt. Érdekesség, hogy az esszékötet után két hónappal jelenik meg férje memoárja is, a Citizen (Állampolgár).

(AP, Simon & Schuster)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Margaret Atwood disztópiájával példálózik Hillary Clinton

...

Merész nőkről ír könyvet Hillary és Chelsea Clinton

...

Sofi Oksanen: Oroszországban a nők azt mondják, amit az elnyomóik várnak tőlük

A finn író új könyve kapcsán beszélt egy interjúban a háború, a népirtás, az Oroszországban uralkodó nőgyűlölet és a nemi erőszak összefüggéseiről.

Hírek
...

Dan Brown visszatért! Hamarosan magyarul is érkezik az új regénye

...

Előzetes: vörös csillag, eltűnt apa és rejtélyek a Saul fia rendezőjének új filmjében

...

Ezt jelenti számokban a „történelmi jelentőségű” megállapodás az AI-cég és az írók között

...

Stephen King szerint ez minden idők 10 legjobb filmje

...

Margaret Atwood tanácsa Mona Awad horror szerzőnek: Gyakrabban mondd azt, hogy bassza meg!

...

Újranyit a Szerelem hálójából ismert könyvesbolt

Kiemeltek
...

20 ezer kötet és westerncsizmák: ritka bepillantás Cormac McCarthy könyvtárába és otthonába

A szerző otthona felfedi a mítosz mögött álló embert.

...

Miért lett a Balaton a magyar krimi kedvenc helyszíne?

Három szerzővel beszélgettünk a balatoni krimik sikerének titkáról.

...

A csütörtöki nyomozóklub: a nyugdíjas Disneylandet a tökéletes szereposztás viszi a hátán

Miss Marple visszavág – és hozta a haverokat! Megnéztük A csütörtöki nyomozóklubot. 

Olvass!
...

A gyilkost egy diáklány novellája inspirálta: Olvass bele a Haláli történet ifjúsági thriller regénybe!

Egy novella által inspirált gyilkosság, és egy üzenet a gyilkostól.

...

Nálunk olvashatod el először a készülő Vaják-kötet első fejezetét! Jön a Hollók válaszútja

Magyarul most először olvasható a kötet első fejezete.

...

Kurt Vonnegut már az 1950-es években megírta, hogyan tesz tönkre az autofikció

Egy házaspárnak teljesen összedől az élete, mivel a feleség megírta az élettörténetüket. Kurt Vonnegut mintha előre látta volna a jövőt.