Hiába fizetett dollármilliókat Steve Green azért a 16 darab holt-tengeri tekercsért, melyek azután a washingtoni Bibliamúzeum gyűjteményét gazdagították, a szakértői vizsgálatok kiderítették, hogy egytől egyig hamisítványokról van szó. A szakemberek hat hónapig tanulmányozták a leleteket, melyeket - mint utóbb kiderült - vélhetően régi cipőbőrből készíthettek.
A hamisításokra szakosodott Art Fraud Insights nevű csoport igazgatója a Guardian szerint azt mondta, hogy a kimerítő vizsgálatok arra jutottak: a kiállította tekercsmaradványok egyike sem tekinthető autentikusnak, ráadásul nagy magabiztossággal kijelenthető, hogy olyan 20. századi szándékos hamisítványokról van szó, amelyek célja kimondottan a megtévesztés volt.
A hamisítók a pergamenhatás kedvéért nagy valószínűséggel római kori bőrcipőket vagy bőrszandálokat használtak fel, és megptóbálták utánozni az ősi héber írásmódot is. A mikroszkópikus vizsgálatok és vegyi elemzések viszont olyan ragasztó jelentétét mutatták ki, amelyek abban az időben még nem léteztek. Ráadásul kiderült az is, hogy a felületet mesterségesen öregítették, és az írás csak azt követően került a "tekercsre".
Az állítólagos leleteket egészen a múlt hétvégéig meg lehetett tekinteni a múzeumban, melyet a koronavírus miatt most amúgy is bezárnak, a hamis tekercsmaradványokat pedig el fogják távolítani a gyűjteményből.