Dosztojevszkij portréja megjelent egy olasz búzamezőn

Dosztojevszkij portréja megjelent egy olasz búzamezőn

Közeleg Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij születésének kétszázadik évfordulója – egész pontosan november 11-én lesz –, egy olasz művész pedig egy nagyszabású land art-alkotásban fejezte ki a Bűn és bűnhődés írója iránti rajongását.

fk | 2021. szeptember 21. |

Dario Gambarin olasz land art-művész egy búzamezőre „rajzolta” rá Dosztojevszkij arcképét. A 25000 méteres alkotás az olaszországi Castagnaro településen található. A portré megalkotásához mindössze egy traktorra, egy ekére és egy forgóboronára volt szüksége. A mű azt a címet kapta, hogy Beauty Will Save Us (azaz: A szépség megment minket), amely egy idézet A félkegyelműből. Az alkotó közleményében meg is fogalmazta, hogy úgy hiszi, az ember sok minden nélkül meg tud lenni, de szépség nélkül nem. A szépség és a harmónia szerinte megmenthet minket, abban az értelemben, hogy az a környezetünk megóvását is jelenti, mert ahogy Dosztojevszkij is mondta, a paradicsomban élünk, csak nem vagyunk hajlandók észrevenni.

Gambarinnak nem ez az első ilyen jellegű műve. Készített már portrét Dantéről, Beethovenről, Ferenc pápáról és Greta Thunbergről is.

Forrás: Lithub

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Könyvekből készít elképesztő szobrokat egy művész

Könyvekből formál különleges, plusz jelentéseket hordozó szövegszobrokat egy alkotó, Stephen Doyle. Az elképesztő könyvtárgyakról a The Guardian közölt izgalmas fotóösszeállítást.

...

A walesi bárdokat szavalják egy videón a Magyar Nemzeti Balett művészei

A magyar kultúra napjára izgalmas videót készítettek a Magyar Nemzeti Balett művészei: közösen elszavalták A walesi bárdokat. Nézzétek meg, hogyan szavalják együtt a verset a külföldi és magyar művészek!

...

Egy művész kristályos szobrokká változtatja az elhagyott könyveket

A könyvek fantasztikus történeteket és elképesztő tudást rejtenek magukban, azonban az ekönyvek terjedésével egyre kevésbé tekintenek rájuk az emberek fizikai tárgyként. Egy San Franciscó-i művész, Alexis Arnold kilenc évet töltött azzal, hogy emléket állítson a könyveknek és csillogó, kristályos szobrokká alakítsa őket.

A hét könyve
Kritika
Amikor nem a vízhiány pusztít – így lett még aktuálisabb Tara Menon cunamiról szóló regénye
Lehet-e izgalmas egy hagyatékfelszámolás? – Ragnar Helgi Ólafsson: Apám könyvtára 

Lehet-e izgalmas egy hagyatékfelszámolás? – Ragnar Helgi Ólafsson: Apám könyvtára 

Megmenthető-e a feledéstől mindaz, ami számunkra értékes akkor, ha írunk róla?

SZÓRAKOZÁS
...

Sauron elszabadul: Nézd meg A hatalom gyűrűi 3. évadának teaserét!

Sauron az Egy Gyűrűn dolgozik, és a teljes győzelemre készül.

...

A Heated Rivalry stábja rászólt a legelvetemültebb rajongókra

A Heated Rivaly alkotója megkérte a rajongókat, hogy adják meg a szereplőgárdánknak és a stábnak a szükséges teret.

...

Amerikai álom vs. valóság – Sorozat készül Obama egyik kedvenc írójának regényeiből

A Harlem-trilógia megmutatja, milyen alapokra épült az a New York, amelyet ma ismerünk.

Olvass!
...

Az 1930-as években egy nő lázadása már a gumióvszer-vásárlásnál kezdődött – részlet a Lázadó nők klubja című regényből

Megérkezett A segítség című bestseller szerzőjének várva várt új könyve, a Lázadó nők klubja.

...

Fekete humor, háború és egy megmentett marabu – Olvass bele Böröczki Csaba új kötetébe!

A második világháborúban járunk, Berlinben, ahol Böröczki Csaba szereplőinek sorsa groteszk pontossággal illeszkednek egymásba. Részletet mutatunk a Bármikor megesik, hogy hiénát kell etetni... című könyvből.

...

Szerelem a csillagok között – Olvass bele Taylor Jenkins Reid legújabb regényébe!

Taylor Jenkins Reid regénye a csillagok közé repít. Mutatunk egy részletet az Atmoszférából.

Polc

Érdemel megértést, aki megöli három fiát?

...

Most tényleg azt magyarázzam meg, miért nem kell sajnálni? – Fekete Ádám regényéről

...

Magány, szex, szorongás, avagy így éld túl a fiatal éveid – Adorjáni Panna első regényéről

...

Miért fáj ennyire nőnek lenni? – A Nacu nyara című bestseller regényről

...