Szécsi Noémi: Már nem vagyok csak olvasó

Szécsi Noémi: Már nem vagyok csak olvasó

A Könyves Magazin sorozatot indított a Delonghi támogatásával, melynek keretében egy csésze kávéra invitáljuk az írókat, hogy meséljenek az írásról és az alkotás kulisszatitkairól. A Millenium Házában Ott Anna ezúttal Szécsi Noémit kérdezte. 

A sorozat korábbi epizódjaiban szerepelt: Dragomán GyörgyTóth KrisztinaKiss Judit Ágnes, Fehér Boldizsár és Kemény Zsófi.

ro | 2020. november 30. |

Milyen folyamatok előzik meg az írást, mikor elégedett egy író, és tulajdonképpen melyik szövegét mutatta meg életében először idegeneknek? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresi a választ a Könyves Magazin Kávészünet nevű rovata, melynek ezúttal Szécsi Noémi volt a vendége. Pontokba szedtük a legizgalmasabb megállapításait:

  • Ha írás nélkül tudna is élni, anélkül nem tudna, hogy könyveket találjon ki.
  • Írás közben az író megőrizheti a gyermeki fantáziavilágot.
  • Az ember valamennyire irányítja és uralja a történetet, de kétségtelen, hogy maga az alkotás folyamata fölé kerekedik. A vége fenyegető szokott lenni.
  • Sokan bukásnak tekintik, ha ki kell törölni oldalakat, de szerinte inkább arról van szó, hogy ilyenkor be kellett járni azt az utat, hogy rájöjjünk, az egy tévút.
  • Kudarcos lehet, ha írás közben nem tud koncentrálni.
  • Nem szokott katarzist átélni, ha befejezett valamit.
  • Ha az embernek az írás a főfoglalkozása, akkor a határidő döbbenti rá arra, hogy valamit be kell fejeznie.
  • "Már nem vagyok csak olvasó." Mást lát a könyvekben, inkább a struktúrára, a nyelvre figyel.
  • Az olvasás mint kutatás fontos neki, a könyvek sok esetben az inspirációt jelentik számára.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Kemény Zsófi: Atombomba is robbanhat mellettem

A Könyves Magazin sorozatot indított a Delonghi támogatásával, melynek keretében egy csésze kávéra invitáljuk az írókat, hogy meséljenek az írásról és az alkotás kulisszatitkairól. A Millenium Házában Ott Anna ezúttal Kemény Zsófit kérdezte. 

A sorozat korábbi epizódjaiban szerepelt: Dragomán GyörgyTóth KrisztinaKiss Judit Ágnes és Fehér Boldizsár.

...

Fehér Boldizsár: Írásban az a bukás, ha feladod

A Könyves Magazin sorozatot indított a Delonghi támogatásával, melynek keretében egy csésze kávéra invitáljuk az írókat, hogy meséljenek az írásról és az alkotás kulisszatitkairól.

...

Kiss Judit Ágnes: Akkor írunk, ha valami nincs a helyén

A Könyves Magazin sorozatot indított a Delonghi támogatásával, melynek keretében egy csésze kávéra invitáljuk az írókat, hogy meséljenek az írásról és az alkotás kulisszatitkairól. A Millenium Házában Ott Anna ezúttal Kiss Judit Ágnest kérdezte. 

Kiemeltek
...

„Nem kell többé féltégla könyveket cipelni” – megkérdeztük az olvasóinkat, miért szeretik a hangoskönyveket

A Könyves Magazin olvasóinak hangoskönyv-hallgatással kapcsolatos szokásainak jártunk utána.

...

Kis magyar kertográfia – Két hét Esterházy Péter házában 

Finy Petra író, költő két hetet töltött az alkotóházzá varázsolt Villa Esterházyban.

...

Búcsú az idei Nyári Margótól: Lovasi és a legfontosabb magyar szavak

Hogyan alakítanak minket a múltbéli történeteink, és miért fontos az írói önismeret?

A hét könyve
Kritika
Vigyázz, mit kívánsz: lesben áll a gonosz! – Horváth Adél első regényéről
Várkonyi Gábor: Az Esterházyak több száz éven át uralták a történelmet

Várkonyi Gábor: Az Esterházyak több száz éven át uralták a történelmet

Hogyan szövődött össze az európai történelem és az Esterházy család múltja?