Egy közös estről szól az a szigorúan titkos minősítésű ügynökjelentés, amelyet a napokban tett közzé az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára (ÁBTL) a Facebook-oldalán. Az 1985 májusában tartott rendezvényen Cseh Tamás és Csengey Dénes lépett fel. Az ügynök ("Havasi Zoltán") a jelentésben fontosnak tartotta kiemelni, hogy a programon, bár nem előzte meg különösebb hírverés, sok néző vett részt, mintegy száz-száztíz fő, igaz, a Cseh Tamás előadását követő szünetben a többség távozott.
Akik maradtak, Csengey Dénes vezetésével egy beszélgetésben vehettek részt. Erről a következőképpen számolt be az ügynök:
"Csengey Dénes mindenek előtt a történelmi tudatról, az egyes nemzedékek társadalmi beilleszkedéséről beszélt. Elmondta, hogy az ötvenes években született nemzedék, különösen annak az értelmiségi réteghez tartozó része, nehezen találja helyét a mai magyar társadalomban, történelem-szünetet érez, nincsenek - mert nem lehettek - konkrét történelmi tapasztalatai, ez okozza azt a tévelygést, talajvesztést, identitás-hiányt, amelyről a dalok is szóltak."
Csengey kifogásolta azt is, hogy a történelemoktatás l956-tal befejeződik az iskolákban, és kifejtette, miért tartja károsnak a Király István akadémikus, irodalomtörténész által megfogalmazott "a mindennapok forradalmisága" koncepcióját. A társaság ezután Bölcskére utazott, ahol "mintegy harmincon voltak, nagyméretű, hosszantartó italozás vette kezdetét".
A teljes bejegyzést itt lehet elolvasni: