Ezekkel a kiegészítőkkel lehet varázslatossá tenni egy könyvespolcot

A könyvespolcok legmenőbb kiegészítője idén biztosan a book nook lesz, azaz az a képzelet világába bevezető kis alkotás, amelyet a könyvek közti zugokba lehet beilleszteni. Mutatunk néhány ilyen gyönyörű, háromdimenziós könyvtámaszt, amelyekben egész világok kelnek életre!

Könyves Magazin | 2020. június 10. |

Nem is gondolná az ember, de a könyvjelzőkön túl számos olyan kiegészítő létezik, amellyel fel lehet dobni az olvasást és a könyvespolcot. Az egyik legizgalmasabb dekorációs elem például az úgynevezett book nook, amely egy könyvek közé betehető, háromdimenziós, makett-szerű alkotás, amelyben a könyvek világa elevenedik meg. A polcon lévő üres tér kitöltésére használható book nook olyan, mint egy kis babaház vagy dioráma, amely kaput nyit a képzelet világába.

Benjamin és Pamela George, a Hemisphere Design-nal számos ilyen csodálatos alkotást álmodott már meg, ezeket olyan könyvek inspirálták mint A nyomorultak, Sherlock Holmes történetei, a Harry Potter vagy A Gyűrűk Ura. Mutatunk közölük néhányat:

Sherlock Holmes

Harry Potter

A nyomorultak

A Gyűrűk Ura

Még több képért kattintasatok IDE!

Forrás: My Modern Met

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Készítsd el a saját Penguin-könyved ezzel a szuper borítógenerátorral!

Mutatjuk, hogy festenének a magyar klasszikusok, ha a nagymúltú brit kiadó megjelentetné őket! Küldjétek el ti is a saját borítóterveiteket!

...
Gyerekirodalom

Így készítsd el a saját bőrkötéses varázskönyved!

Izgalmas videóból tanulhatjuk meg, hogyan lehet hagyományos könyvkötészeti módszerekkel, igazi, bőrkötéses varázsigés könyvet készíteni. 

...
Nagy

Megmutatjuk a 21. század könyvtárát, a finn könyvmennyországot!

Rengeteg képen mutatjuk meg, hogy az analóg és digitális kultúrát hogyan ötvözik a finnek: tanulj, gondolkozz és érezd jól magad, ez a legfőbb üzenete az őrületes könyvtárnak, amiben mindössze 100 ezer könyvet tartanak a polcokon a világ egyik legszebb épületében.

A hét könyve
Kritika
A Tél Szokcsóban nem a beteljesülés regénye, hanem az áthidalhatatlan távolságoké
...
Zöld

Kleinheincz Csilla: Nem akartam a mágiával elvenni az olvasótól a valóságos megoldásokat

Kleinheincz Csilla a hazai spekulatív irodalom egyik kiemelkedő alakja, a Gabo Kiadó szerkesztője, fordító. Új regényében visszanyúlt a tanulmányaihoz, és ember és föld kapcsolatán keresztül beszél napjaink égető kérdéseiről. Podcast.

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Kafkánál a valóság az igazi rémálom, az élet pedig maga a reménytelenség

Franz Kafka az idegenség írója, aki a létezésben nem talál semmiféle otthonosságot – az ember létét a világban kiúttalan, elidegenedett, szorongással és félelemmel teli állapotként jeleníti meg, elsősorban a groteszk és az irónia segítségével, egy szürreális, mégis ismerős világ megteremtésével. Újraolvasó rovatunk májusi könyve Kafka talán leghíresebb műve, A per

...
Nagy

Az izlandi Dan Brownt keresték, ezért megírta első krimijét Lilja Sigurðardóttir

Lilja Sigurðardóttir az izlandi krimi fontos szerzője, Csapda című regényét most fordították magyarra. Az éppen Budapesten tartózkodó szerzőt a regény kapcsán kérdeztük többek között a skandináv krimiről, írói rutinjáról, az izlandi társadalomról, kokaincsempészetről és homoszexualitásról. 

...
Panodyssey

Borda Réka: Hová lettek a tárgyak az irodalomból? [Tárgydilemmák]

"A szépirodalom persze az ember, nem a környezet nagy kérdéseit taglalja – mindazonáltal környezetünk nemcsak hogy nem elhanyagolható, hanem sok esetben minket meghatározó dolgok összessége, amelyek funkcióval való megtöltése képes színesíteni, mélységgel megtölteni az irodalmi alkotásokat. Elvégre tárgyaink és tereink mi magunk vagyunk: nincs civilizáció, ha mi, emberek nem alakítjuk környezetünket." Borda Réka Tárgydilemmák című esszésorozatának következő részében azt vizsgálja, hogyan és miért hiányzik a materialitás irodalmunkból.

...
Nagy

A Dreherek sikertörténetét csak az államosítás tudta megakasztani

A Dreher bejáratott márkanév Magyarországon, a mögötte meghúzódó család- és cégtörténet pedig legalább annyira színes, szerteágazó és fordulatokkal teli, mint az elmúlt durván kétszáz év magyar történelme. Iglódi Csaba első regénye, a Dreher-szimfónia négy tételben meséli el az egymást követő generációk felemelkedését.

...
Nagy

Gurubi Ágnes: Kőr Dáma

Gurubi Ágnes a Szív utca című regényével 2021-ben a top3-ban végzett a legjobb első prózakötetesnek járó Margó-díjért folyó versenyben. Volt értelme megőrülni című tárcasorozatának ez a harmadik része.

...
Kritika

Levélfolyamból bontakozik ki a Kner család megrázó és felemelő története

A magyar történelem egyik legtragikusabb korszaka elevenedik meg a Magvetőnél megjelent könyv lapjain, és a családregényszerű szövetet kirajzoló epizódok arról győznek meg, hogy kivételes szellemi és érzelmi kohézió fogta össze a Kner család egymást követő nemzedékeit.

Olvass!
...
Könyvtavasz

A rejtélyes amulett szabad utat nyit egy párhuzamos valóságba

A Lapozz és Parázz!-sorozat legújabb kötetének története ezúttal párhuzamos világokban játszódik. Olvass bele Holden Rose regényébe!

...
Beleolvasó

Milbacher Róbert nagyanyjának élettörténetét írta meg a halálos ágyától gyerekkoráig

 A Keserű víz Milbacher Róbert eddigi legszemélyesebb és legkatartikusabb könyve. Olvass bele!

...
Beleolvasó

Nádasdy Ádám sokat hordta az irháját keresztül-kasul a városon, sosem telt be vele

Nádasdy Ádám visszaemlékezéseiben feltárul egy határokon átívelő, szerteágazó családtörténet, és az, hogy milyen volt felnőni egy soknyelvű, többkultúrájú családban a szürke ötvenes években. Olvass bele!